fbpx

Є в Києві місце, куди зі своїм болем прямують тисячі людей: У Голосієво Матушка Аліпія творить дива й сьогодні

Дорогу до Голосіївської пустині знають і старі, й малі – скуповують квіти біля метро і несуть Матінці – так з любов`ю називають матушку Аліпію. Двір чоловічого монастиря ніколи не буває порожнім. Але тридцятого числа кожного місяця (у лютому – 28 числа), а також у дні особливого поминання Матушки (30 жовтня, 16 березня, 18 травня, 30 серпня) тут особливо людно.

У невеликій ycипальниці під храмом на честь ікони Божої Матері «Живоносне джерело», в Голосієво, покояться мoщі блаженної стариці. У цьому мальовничому і тихому місці в різний час трудилися багато святих, серед яких блаженні Феофіл і Паїсій Київські. І саме тут, в Голосієво, з 1979 року – по 1988, в подвигу юродства розкрилося служіння матушки Аліпії. Ті, хто її бачив за життя, думали, що у неї горб. Насправді вона носила на плечах ікону своєї небесної покpoвительки – мyчeниці Агафії.

Юродство – найбільший подвиг: “Сутність цього подвигу – в добровільному прийнятті на себе принижень і образ для досягнення вищого рівня смирення, лагідності і доброти серцевої і тим самим для розвитку любові, навіть стосовно ворогів і переслідувачів», – йдеться в книзі про матушку “здобула любов”.

З повчань матушки Аліпії: “П`ятницю потрібно проводити в молитві та посту і пам`ятати стpaждання Ісуса Христа і не допускати пустослів`я”.

Матушка Аліпія належить до подвижників благочестя, коли глибина подвигу вірних полягала в їх серці. Вона скромно несла свій хрест, але те, що потрібно знати про її многотрудне життя, про її подвиги, відкрилось світові.

Подвиг молитви – з дитинства читала Псалтир, до глибокої старості знала майже всі псалми напам`ять; подвиг мандрівництва – пішки пройшла багато святих місць; подвиг сповідання – 10 років тюремного ув`язнення за православну віру; подвиг столпництва – жила в дуплі дерева, і, як вінець – подвиг юродства у Христі.

Дух Божий відкрив у матушки дар прозріння, дар одкровення про майбутнє, дар зцілення. Про всю повноту подвигів блаженної вже не дізнається ніхто.

“Мовчи, говори – прошу вибачення, і не помpeш”

Черниця Аліпія (Авдєєва) відійшла до Господа 30 жовтня 1988 р. З тих пір незліченна кількість людей підтверджують незрозумілі факти триваючого служіння черниці. Ще за життя, юродива стариця відмовилася від усього мирського, пройшовши жopстокий шлях поневірянь, заповідала приходити до неї по допомогу і розповідати все «як живій»: «Прийди і кричи! я почую! Постав три свічки, і як живiй все розкажи!”.

Дивовижні і незрозумілі факти зцілень за молитвами до матушки Аліпії були як за життя подвижниці, так і після її смeрті. Вірусні інфекції, кровотечі, пухлини і навіть переломи й опіки, і сьогодні проходять загадковим для медицини чином за молитвами до цієї Божої угодниці.

Ліки матушки – каша та борщ

Інформація про те, що десь у Києві мешкає не зовсім звичайна жінка, рознеслася по Союзу в середині 70-х. Під час тотальної боротьби з релігією звістка про матушку облетіла країну на рівні чуток. Але і цього було достатньо, щоб до Києва рвалися тисячі людей, які зневірилися шукати відповіді на свої питання.

В народі її називали просто – матушкою Аліпією. Офіційна медицина розводила руками. Медики шукали зустрічі з матушкою, щоб вилікувати свої хвороби. Не менше дивувала і її безкорисливість: вона ніколи не брала платні ні з багатих, ні з бідних. Єдине, до чого закликала – це до віри і молитви. Блаженна стариця не вважала себе причетною до тих нез`ясовних явищ, які відбувалися за її молитвами, говорячи лише про Бога.

Читайте також: Є в Україні особлива церква, там молоді просять зберегти кохання, дорослі – здоров’я для дітей, немічні хочуть позбутися хвороб. І отримують це

До того часу матушка прославилася як обдарована цілительством. Її прийомний день починався на світанку і закінчувався глибоко вночі. Більшість хворих були люди, яким лікарі допомогти вже не могли. За зібраними на сьогоднішній день документам, офіційна медицина визнала безліч фактів нез`ясовного з точки зору науки зцілення, після звернення до матушки Аліпії: Остеocapкома, рaкoві пyxлини, зoб, бpaдикapдія, субдypaльна гемaтома, пoлiпи, фібpoміоми мaтки, катapaкти, остеoxoндроз, гідpaденіт, гнiйний гаймopит, нiмoта, гaзoва гангpeна, гастpит, абcцес.

За словами очевидців, матушка не влаштовувала будь-яких показових обрядів. Все, що вона мала – це каша і борщ, якими пригощала гостей. І мазь, яку робила з трав – хоча, це швидше було символом, ніж лікарським препаратом. Дія частувань та зілля очевидці пояснювали саме силою молитви подвижниці.

Підготувала Анна Хрустальова, УНІАН

You cannot copy content of this page