fbpx

Єрусалимські свічки – сильний оберіг і допомога у важкі моменти життя: як правильно їх запалювати і зберігати та яке значення мають кольори?

Єрусалимська свічка в християнському світі безліч століть вважається справжнім духовним даром. Часто віруючі зберігають її разом з іншими домашніми святинями. Яке її значення? Як запалити єрусалимську свічку? У які дні або свята це можна робити?

Такі питання часто виникають в православних християн, які могли отримати такий подарунок. Вони просто не знають, що з ними можна робити. Адже цей освячений предмет містить в собі частинку Благодатного Божественного вогню, і існують деякі обмеження щодо їх застосування.

Єрусалимські свічки – значення

Єрусалимська свічка – це здебільшого факел, який складається з 33 свічок. Чому саме 33? Ця кількість відповідає прожитим рокам Ісуса.

Перед святом Пасхи, у Велику суботу, за допомогою цього святого предмета в Єрусалимі проходить сходження Благодатного вогню. Іншими словами відбувається особливе богослужіння в Єрусалимі в церкві Господнього Гробу. На завершення цього церковного служіння священнослужителі виносять з храму Благодатний Вогонь (Святе Світло).

Факел служителя складається з 33 єрусалимських свічок і символізує воскресіння Господа.

Якщо вірити переказам, то в світі настане апокаліпсис і кінець світу, якщо Святий Вогонь не буде піднесений. Тисячі прочан щорічно збираються в Єрусалимі, щоб отримати частинку Благодатного Вогню. У цей день все місто палає тисячами смолоскипів Божественного світла.

Саме єрусалимські свічки зберігають святість і енергетику чистоти на цілий рік. За допомогою цього священного предмета Благодатний вогонь відвозять спочатку в Грецію, а потім на Кіпр. А вже звідти його поширюють по всьому світу.

Справжні свічки виготовляються тільки ченцями Єрусалиму. Більше ніде. Ченці їх роблять з бджолиного воску. На сьогоднішній день існує безліч підробок. Але їх досить легко виявити. Справжня свічка виділяє запах меду.

Єрусалимські свічки – як використовувати

Примітно, що факел, який запалюють від Святого вогню, потрібно відразу ж погасити. Пам’ятайте, що ці свічки ні в якому разі не можна задувати. Це гріховно. Їх можна гасити тільки руками (пальцями) або спеціальним ковпачком. Тільки так можна зберегти в цьому предметі дух святості та благодаті.

Також така свічка вимагає дуже дбайливого ставлення і правильного зберігання. А кожне наступне запалювання додає їй все більше чудотворної енергії.

Священнослужителі ще не радять пучок розділяти. Але в побуті люди часто розділяють єрусалимський факел, а отримані свічки дарують родичам, рідним або близьким людям. Такий подарунок символізує вічне життя і приносить з собою частину божественної благодаті.

Завжди пам’ятайте, що через полум’я факела до людини передається благодатний вогонь. Наприклад, якщо від нього підпалити звичайну церковну свічку – вона перетвориться на справжній носій Божественного світла. За допомогою такого святого предмета можна очищати квартири, будинки, виганяти негативну енергію або лікувати тяжкoхвоpу людину. При такій святині можна молитися про виконання бажання.

Моляться при запаленій свічці:

 • просіть про позбавлення від потреб;
 • про позбавлення від скорботи і смутку;
 • про щастя в шлюбі;
 • про захист від недоброзичливців і ворогів;
 • про здоров’я батьків і дітей;
 • про поліпшення відносин;
 • про прощення і відпущення гріхів;
 • про удачу в торгівлі;
 • про напоумлення недолугої дружини (чоловіка);
 • про вдалу дорогу і подорож;
 • про поліпшення справ;
 • про легкі пoлoги і здоров’я малюка;
 • про перспективну роботу;
 • про зцiлення або лiкуванні від хвоpоб і нeдуг.

Колір єрусалимських свічок

На сьогоднішній день у продажу можна зустріти пучки різного кольору. Кажуть, що кожен з них має свої властивості і дозволяє прийти до певного результату. Значення кольору єрусалимських свічок дозволяє сконцентрувати благодатну силу в потрібному напрямку, адже кожен колір має своєю особливістю і характер.

Розрізняють такі кольори:

Чорний колір – дозволяє справлятися з великими проблемами або з несподіваними бідами. Підходить при депресії, втраті сил;

Червоні єрусалимські свічки дозволяють позбутися від самотності, зняти вінець безшлюбності, уникнути cкандалів, сваpок. Молитви краще направляти на набуття любові. Допоможе налагодити гармонійні стосунки в родині;

Білий факел має нейтральні властивості. Він найкраще підходить для захисту будинку від наклепу або недобрих гостей. Молитви перед таким полум’ям дарують терпіння і мудрість. Часто саме такий колір допоможе знайти в людині сили для спокою в важких ситуаціях;

Жовтий колір є найкращим оберегом. Такий факел допоможе в далекій дорозі або в нових починаннях. Ефективний проти невдач і депресій;

Читайте також: Це запорука міцного і тривалого шлюбу: З якого боку від чоловіка має стояти в загсі і в церкві дружина?

Зелені єрусалимські свічки допомагають в матеріальному благополуччі. Вони допоможуть знайти фінансовий достаток і позбавлять від матеріальних негараздів. Також допомагає повернути втрачене здоров’я.

Єрусалимські свічки – як зберігати

Пучок найкраще поставити вдома біля домашнього іконостасу. Не можна зберігати його в серванті або шафі. Як тільки у вашому будинку з’явився такий святий пучок, його обов’язково потрібно запалити і почитати молитву.

Не рекомендується нагрівати або охолоджувати факел. Через низькі або високі температури він може втратити форму або потріскатися. Сонячне світло ж зробить його бляклим, тому краще зберігати не на сонці.

Хай Господь завжди з Вами!

You cannot copy content of this page