fbpx

З початком нового опалювального сезону субсидії будуть розрахувати по-новому

Субсидії з нового опалювального періоду будуть призначатися за фактом опалювальної площі, яка використовується для проживання, а не фактичної площі будинку.

Про це під час брифінгу сказав директор директорату сім’ї та соціальної підтримки населення Міністерства соціальної політики України Віталій Музиченко.

“На сьогодні нами підготовлено проект змін в систему субсидій, які будуть введені вже з цього опалювального періоду, які регулюють найбільш проблемні питання, які виникають у громадян. В радянські і 90-і роки громадяни з метою економії власних коштів будували будинки, де все було під одним дахом: сарай, гараж, житлова площа. Ці приміщення мають досить велику площу, але при цьому реально використовується для проживання тільки певний відсоток житла. Одна з пропозицій – надання субсидії на опалювальну площу, а не на всю”, – розповів Музиченко.

Крім того, врегульовано питання щодо оплати послуги у разі, якщо користувач вжив послуг менше обов’язкової частки платежу за субсидію.

“Оскільки врахувати в постанові все неможливо, ми розширили повноваження комісій, які будуть розглядати індивідуальні випадки”, – додав Музиченко.

За його словами, на субсидії, нараховані в 2018 році, буде витрачено 55 млрд грн. Ще близько 20 млрд грн було витрачено на покриття боргів по пільгах і субсидіях за минулий бюджетний період.

Читайте також: Декретні виплати по-новому: хто і скільки буде отримувати у 2019 році

“Вартість самої системи на цей рік складе 55 млрд грн. Ніхто не закладає в бюджет свідомо менше коштів, щоб когось позбавити субсидій”, – зазначив Музиченко.

Він уточнив, що в минулий опалювальний період субсидії отримували 6,9 млн домогосподарств. Тоді ж накопичилося майже 20 млрд грн боргів з оплати пільг та субсидій.

“На 1 січня поточного року ми мали серйозну заборгованість з оплати пільг та субсидій за минулі роки. Якщо ми проаналізуємо ситуацію за станом на кінець літа, то при нарахуваннях 36 млрд грн пільг та субсидій, було сплачено майже 58 млрд грн. У першому кварталі цього року відбувалося погашення заборгованості за минулий бюджетний період”, – сказав Музиченко.

Джерело.

You cannot copy content of this page