З початку війни окупанти викрали близько 40 тисяч Українців – Верещук

Російські окупанти могли насильно вивезти до РФ вже близько 40 тис. українців.

Вивозять людей вони коридорами, які не узгоджують, повідомила віцепрем’єр-міністерка, міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

“Окупант цинічно тисячами викрадає людей з зон бойових дій чи з тимчасово окупованих територій, вивозить у невідомому напрямку – по гуманітарних коридорах, які сам створює без узгодження з Україною”, – зауважила вона.

За її словами, Росія створює альтернативну “гуманітарну реальність” і намагається прокласти власні так звані “евакуаційні маршрути” для маріупольців у РФ.

“Очікувано, що здебільшого містяни не хочуть “рятуватися” на території агресора. Відтак, російські війська насильно вивозять мирних громадян углиб окупованих територій чи у саму Росію. Вже йдеться про десятки тисяч примусово переселених таким чином українців”, – стверджує Верещук.

За подібною схемою окупант діє й на тимчасово окупованій частині Київщини, намагаючись силоміць вивозити людей до Білорусі.

“Ми постійно й потужно сигналізуємо міжнародній спільноті та інституціям про те, що згадані російські “коридори” є незаконними, не погодженими з нами. Тим паче, що на тій стороні – як під Донецьком, так і Луганськом – примусових переселенців пропускають через спеціальні фільтраційні табори, що порушує Женевську конвенцію. Але Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) чомусь навіть вирішив відкрити у Ростові-на Дону своє представництво – саме для роботи з силоміць депортованими до РФ українцями. Відтак, ми вимагаємо, щоб він сприяв поверненню таких наших громадян. Сподіваємося, Червоному Хресту вдасться зібрати їх списки”, – висловила надію Верещук.

Фото ілюстративне – DW