З вірою користуймося Стрітенською свічкою. Запалюймо її частіше перед іконою. І ми відчуємо, що ця свічка принесе мир, злагоду в родину, Боже Світло у наші серця, та Боже благословення у нашому житті

Стрітенська свічка – дороговказ душі

У перекладі зі старослов’янської Стрітення – «зустріч». Цього дня відбулася зустріч Бога і людства. А в переносному сенсі – зустрілися два Завіти, і Старий остаточно поступився місцем Новому… Джерело.

Біблійна легенда розповідає, що Симеон займався перекладом Святого Письма з єврейської на грецьку мову. Коли він прочитав слова «Се Діва в утрoбі зачне, і Сина», то вирішив, що до тексту закралася помилка і замість слова «діва» має бути написано «дружина». Однак, як тільки він зібрався виправити помилку, йому з’явився ангел і запевнив його, що помилки немає і Симеон сам особисто зможе переконатися в істинності пророцтва. Той довго чекав на виконання обіцянки – цілих 300 років. І нарешті якось з натхнення Духа Святого він прийшов до храму, куди Марія з Йосипом того ж дня принесли Дитятко Ісуса, якому виповнилося сорок днів.

Читайте: Стрітенська свічка має велику силу. Навіщо освячувати та коли запалювати-розповів владика Венедикт

За Законом Мойсея, батьки повинні були приносити до храму для посвячення Богу своїх первістків чоловічої статі на сороковий день після народження. Таким чином і відбулася зустріч, яку дотепер прославляють християни в усьому світі.

За церковним календарем, свято Стрітення завершує різдвяні свята, які прославляють народження Ісуса Христа. 15 лютого віруючі освячують у церкві свічки, які потім приносять у будинок як символ світла й очищення.

За народними уявленнями цього дня Зима зустрічається з Весною. Період від Стрітення до Благовіщення вважали біологічною межею зимоборства. Язичницьке освячення вогню з прийняттям християнства перемінилось в освячення свічок і води. Такі свічки зберігають на покуті протягом року або вплітають у дідухи.

Вірять, що свічки-громнички оберігають оселю від бурі, зливи чи смерчу, ниву – від бурелому чи граду, а членів родини – від злого ока та хвороб.

Свічка в багатьох народів світу є символом сонця, долі, духовної енергії. Для наших предків свічка слугувала аналогом людського життя, душі, що перебуває в тілі, тому була обов’язковим ритуальним атрибутом і одним з найважливіших оберегів.

Справжня стрітенська свічка має бути виготовлена з чистого бджолиного воску. Головна сила свічки – у щирій молитві. Лише тоді вона приносить мир і спокій у наші душі за життєвих негараздів. Якщо молитися з запаленою стрітенською свічкою, від її світла втікають злі духи, нею освячують помешкання, відвертають та оберігають від стихійних лих, особливо громовиці. За це її часто так і називають – «громовиця», або «громниця».

Стрітенську свічку запалюють під час хвороби, також можна запалювати під час молитви та святкової трапези в особливі для людини дні: день народження, день янгола (іменини), великі церковні свята.

Стрітенська вода

Особливе значення має стрітенська вода для пасічників – нею на саме свято або в найближчу неділю кроплять вулики з бджолами і саме від цих сімей відбирають віск для виготовлення стрітенських свічок . Тому й ми, йдучи до храму у це свято, несім з собою не одну свічку. Частіше користуймось з вірою цією свічкою. Запалюймо її частіше перед іконою, та всією родиною молімося до Господа. І ми відчуємо, що ця свічка принесе мир, злагоду в родину, Боже Світло у наші серця, та Боже благословення у нашому житті.