fbpx

За наречену запроторив друга в тюрму, а її з леді в прибиральниці відправив

Євгенія кілька місяців прибирала у квартирі друга родини, бізнесмена Геннадія. Свого часу її чоловік Ігор працював менеджером на його фірмі. Однак коли Ігоря притягнули до кримінальної відповідальності, а Женя залишилася без копійки в кишені, Гена люб’язно простягнув їй руку допомоги.

Щойно Геннадій заснував будівельну фірму, Ігор почав працювати у нього менеджером. Чоловіки товаришували ще зі студентських років. Ігор одружився одразу ж після інституту. Гена взявся будувати кар’єру. І лише після того, як бізнес почав приносити непогані прибутки, одружився на дещо старшій за нього Світлані, у якої була донька від першого шлюбу. Успішний та амбітний спеціаліст Ігор завжди керував найбільшими будівельними проектами компанії товариша. Гена також тримав його на хорошому рахунку, відповідно й зарплатню платив гідну.

– Дружба тут ні до чого. Такого фахівця, як ти, ще пошукати треба, – повторював щоразу, виплачуючи понаднормову премію.

Оскільки родина Ігоря та Євгенії не відчувала браку коштів, чоловік наполіг, аби його дружина не працювала. Вона й не заперечувала. Салони, фітнес, походи по магазинах – казала, що це також справа клопітка.

– Чоловік успішний тоді, коли біля нього красива дружина, – жартувала, потіючи на тренажері.

Несподівано розмірене та безбідне життя Євгенії полетіло шкереберть. Житловий будинок, зведенням якого керував Ігор, обвалився. Довгий час замовчувалися причини нeщaсного випaдку. Ігорю ж приписували службове недбальство. Йому загpoжувало до п’яти років тюрми. Євгенія заламувала руки в істepиці. Залишившись без засобів для існування, вона не знала, як тепер прогодувати сина.

– Женю, ми з дружиною саме шукаємо домогосподарку. Може, ти прибиратимеш у нас? Нині непросто знайти людину, якій би можна було довіряти, а тебе ми давно знаємо, – простягнув руку допомоги Геннадій.
Євгенія, звісно, не була у захваті від такої перспективи. Проте, не маючи іншого вибору, погодилася. До того ж, Геннадій пообіцяв платити їй значно більше, аніж отримує звичайна прислуга.

Вона ж, аби віддячити йому за доброту, дуже ретельно вимивала кожен куточок квартири, до блиску натирала сковорідки, по кілька разів на день протирала пил на меблях. Господар дому натішитися не міг новою робітницею. Кожен, хто заходив до родини у гості, також звертав увагу на чистоплотність Жені. І лише дружина Геннадія Світлана завжди була чимось незадоволена: то каструлю сховала не в ту шафу, то квіти недобре підлила, то ганчірка недостатньо волога.

Євгенії були нестерпні постійні чіпляння господині, однак, схиливши голову, змовчувала. Вона добре розуміла, що жінка спеціально намагалася щодня принизити її, аби зайвий раз показати, що вони більше не на рівних.

Одного дня, перебираючи вдома документацію, Геннадій помітив, що зникла папка з важливими паперами. Підозра одразу ж впала на Євгенію. Розгублено кліпаючи очима, вона клялася, що нічого не брала. Звісно ж, їй ніхто не повірив. Світлана ж, у свою чергу, не упускала нагоди підлити масла у вогонь. Звиваючись довкола чоловіка, наполягала, аби здав Женю в міліцію. Мовляв, там вона швидко зізнається у всьому.

– Або до завтра принесеш зниклі документи, або тобі буде дуже погано, – пригpoзив Гена.

У Євгенії був шoк. Ніколи у житті її не звинувачували у крадіжці. Та й Геннадій зі Світланою добре знали, що Женя з тих, хто вмиратиме з голоду, а чужого не візьме. Від безвиході жінка залилася слізьми. Намагалася до найменших деталей пригадати події того дня. Добре знала, що весь час провела у квартирі, ніхто з чужих також не заходив, тож документи мали б бути вдома.

– Стоп! Я виходила у магазин по продукти. У цей час міг хтось прошмигнути, – з жaxом пригадала Євгенія.
Пульс молотком відбивав у скронях. Кулею побігла вниз до консьєржки. Та запевнила, що поки Жені не було, ніхто, окрім господаря квартири, до них не піднімався. Хатня робітниця ще більше запанікувала. Де тепер шукати зниклі документи, уявлення не мала.

Несподівано обличчя Євгенії налилося багрянцем, кpoв захолола. Здавалося, що й серце перестало битися. У день, коли з квартири господарів зникли документи, їй зателефонували зі школи і повідомили, що сину стало зле. Забравши хлопчика, привезла його із собою на роботу. Доки наводила порядки, суворо наказала малому нічого у квартирі не чіпати. Але ж, рухливий та непосидючий, він завжди любив робити те, що йому забороняли. Вдома влаштувала сину допит. Кричала, сварила, пояснювала, просила віддати папери.

Схлипуючи, хлопчик запевняв, що нічого не чіпав. Женя, нервово намотуючи круги по кімнаті, намагалася збагнути, куди ж поділася документація Геннадія.

– А якщо він сам сховав кудись папери? – проговорила про себе Женя. – Ще зі студентської лави Генка таїв образу на мене, що обрала Ігоря, а не його. Весь потік спостерігав, як він оберемками носив мені улюблені ромашки. Та й коли прийшла працювати в його квартиру, недвозначно натякав на можливі стосунки. Я ж знову дала йому відкоша. Невже вирішив у такий спосіб помститися?

Наступного дня, прийшовши на роботу, Женя почула, як Геннадій з кимось голосно сварився по телефону. Мова йшла про зниклі документи. Чоловік кричав: якщо папери не знайдуться, його будівельній імперії настане кінець. Помітивши Євгенію, ледве не з кулаками накинувся на неї.

– Якщо не повернеш те, що взяла, твій благовірний довіку скнітиме в тюрязі! – кричав Гена, притиснувши жінку до стіни. – Достатньо мені на суді сказати кілька слів, і він згниє на зоні.

Женя не на жарт перелякалася за чоловіка. Тож коли Геннадій пішов на роботу, перевернула догори дном усю його квартиру. Нічого не знайшовши, знесилено сповзла по стіні. Хтозна, можливо, Гена й не причетний до зникнення документів? Але ж тоді кому ще знадобилося підставляти її? У голові паморочилося, думки плуталися, руки тремтіли.

Наплакавшись досхочу, взяла ганчірку і пішла прибирати оселю. Найперше взялася наводити порядки в кімнаті доньки Світлани від першого шлюбу. Складаючи розкидані речі у шафу, закам’яніла від несподіванки. На верхній полиці лежала папка, яку шукав Геннадій. Розгорнувши її, не повірила своїм очам: зниклі документи були кошторисом будинку, який завалився під куруванням Ігоря. З них було зрозуміло, що Геннадій проводив махінації з покупкою будматеріалів, це і призвело до обвалу.

Читайте також: Вона залишилася вдовою у 27, з двома дітьми. Їла хліб і воду, але за останні гроші купила шикарні туфлі

– Не було слушної нагоди віддати тобі папку, – Світланина донька з’явилася в кімнаті у той момент, коли Євгенія уважно вивчала папери. – Завжди ненавиділа вітчима. Йому ж немає діла ні до кого, окрім себе. Гроші зовсім засліпили його. Коли випадково підслухала, що він збирається запроторити твого Ігоря за грати, вирішила поламати його плани. Ой, тільки не треба плакати. І дякувати мені також не треба, – пригорнулася до Євгенії. – Завдяки цим документам твого чоловіка виправдають. А от Гену, будь певна, затримають просто в залі суду.

Автор – Марія МАРТИНЮК

За матеріалами видання “Вісник

You cannot copy content of this page