Загальна сума збитків може перевищити 35 мільйонів гривень: ДБР взялося за закарпатських митників, які сприяли незаконному бізнесу Медведчука

Співробітники Головного слідчого управління ДБР повідомили про підозру трьом працівникам митного поста “Мукачево” Закарпатської митниці. Через їхні дії державний бюджет втратив 7,8 млн гривень.

Про це повідомляється на сайті Державного бюро розслідувань.

“Протягом 2017-2018 років компанія зі сфери впливу кума Путіна Віктора Медведчука імпортувала залізничним та автомобільним транспортом нафтопродукти. Проте в документах зазначалось, що у цистернах є газовий конденсат, що не є підакцизним товаром. Під час митного оформлення службові особи митниці “не помічали” підміни та розмитнювали легкі, середні дистиляти як газовий конденсат. Це дозволило організаторам ухилитися від сплати акцизного податку та ПДВ на мільйони гривень”, – йдеться в повідомленні.

Працівників митного поста підозрюють у неналежному виконанні службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам. Відповідна стаття передбачає позбавлення волі на строк до 5 років.

Перевіряють також причетність до оборудки інших митників. Загальна сума збитків може перевищити 35 мільйонів гривень.