fbpx

Заговини на Різдвяний піст 27 листопада: що можна та не потрібно робити у ці дні. Постарайтеся провести ці дні без сварок

Проживіть піст у злагоді та мирі

28 листопада у православних починається Різдвяний піст, він пов’язаний з одним із найважливіших християнських свят — Різдвом Христовим. Це останній багатоденний піст у році, який передбачає деякі обмеження в їжі і є підготовкою до святкування важливої події – народження Ісуса Христа. Для тих, хто дотримується посту ми підготували пам’ятку про особливості цьогорічного різдвяного посту.

Як і під час будь-якого іншого посту неможна їсти м’ясо, яйця, молоко та молочні продукти, а в деякі дні також не можна вживати рибу. Основу ж пісного столу в цей період становлять овочі, фрукти, каші, гриби, бобові, горіхи.

Заговини – це останній день перед постом, коли можна вживати будь-яку їжу.

Що можна їсти на заговини

На заговини немає харчових обмежень. Можна їсти все, що забажаєте. Дозволені м’ясні страви, молочні продукти і будь-які ласощі. Це останній день перед сорокаденним постом, коли можна ні в чому себе не обмежувати.

Що не можна робити на заговини

У день заговин краще утриматися від домашньої роботи. Не рекомендується шити, займатися рукоділлям, прибирати. Традиційно віруючі в цей день відпочивали і смачно їли, гуляли, ходили в гості. Не можна пліткувати, сваритися і лихословити. Також в цей день не рекомендується сумувати і витрачати час на неприємні заняття. Останній день перед початком Різдвяного посту необхідно провести із задоволенням в колі друзів, рідних і близьких.

You cannot copy content of this page