Заходжу на кухню зробити мою улюблену чашечку кави без цукру з молоком. Та-да-да-дам. А кавоварки немає. Шукала скрізь, у всіх шафах, на балконі, в коморі, навіть в холодильник заглянула – немає! Сиджу і думаю, як давно у свекрухи “дах протікає”, що вона таке виробляє

Тиждень тому переїхали нарешті свекри від нас, можна було зітхнути спокійно, порадіти колишньому сімейному життю. У неділю ми повернулися пізно, відразу лягли спати.

Минулого понеділка рано вранці як завжди заходжу на кухню зробити мою улюблену чашечку кави без цукру з молоком. Та-да-да-дам. А кавоварки немає. Шукала скрізь, у всіх шафах, на балконі, в коморі, навіть в холодильник заглянула (про всяк випадок) – немає! Немає моєї улюбленої і свекровкою ненависної кавоварки!

Мультиварка, моя улюблена маленька помічниця, теж зникла! Посиділа, попила розчинної кави, погорювали, як в дитячому вірші: Ой ви, бідні сирітки мої, праски та сковорідки мої…

Прокинувся чоловік, теж помітив наш новий стиль мінімалізму в побутовій техніці. Запитав одним словом: мама? Потім мовчки пішов у кімнату дзвонити своїй мамі. Що сказав не чула, повернувся похмурий зі словами: – У вихідні підемо нові купувати.

– А старі де? – Там же, де і квіти.

Якщо чесно, сумнівалася, що свекруха викинула речі. Віддала комусь або продала – більше на неї схоже. Хоча, в світлі останніх подій, може так розсердилася на мене, що син поїхав і залишився з нами, дружиною і дітьми. Припустимо, викинула у вікно. Або в люті закопала в лісі, а зверху поклала лілії.

А взагалі я свекрусі за це вдячна. Позавчора сходили в магазин і купили нові кавоварку і мультиварку, набагато краще, ніж попередні. Були зовсім простенькі моделі, а зараз більш сучасні з безліччю різних функцій і режимів. Сама б не наважилася ось так раптом взяти й поміняти, користувалася б поки не зламалися. Я була рада. Спасибі вам, моя улюблена свекрунька!

До чого я це розповіла: Вчора ввечері приїжджали свекри. Щось у нас своє забули, коли речі збирали. Відкрили ключами і зайшли як до себе додому. Чоловік їм давав ключі, коли з нами жили, щоб в домофон не дзвонили і дитину не будили.

Ми були на кухні, зайшли свекри, я сухо привіталася, зі мною привітався у відповідь тільки свекор, свекруха побачила обновки, фиркнула і вийшла з кухні. Через кілька хвилин повернулася з нашими старими мультиваркою і кавоваркою, які були добре обмотані пакувальною плівкою. Поставила з гуркотом на стіл і поки ми з чоловіком обтікали від побаченого, швидко пішли, навіть не попрощалися.

Я так і не зрозуміла, де вона їх ховала, мені здавалося, що всюди шукала. Ось навіщо так було робити? Навіщо було говорити, що викинула? Чесне слово, краще б насправді викинула. Всю радість зіпсувала.

Спочатку було просто смішно, а зараз такий вчинок свекрухи вибісив. Тепер у мене дві мультиварки і дві кавоварки, і що з ними робити?

Фото ілюстративне з вільних джерел