Заклята подруга. Не соромлячись вона розповідала все про що я з нею ділилась

Правильно кажуть, що жодна добра справа не залишається безкарною. Та й жіночу дружбу може зруйнувати не тільки чоловік, якого не поділили, а ще багато інших речей, наприклад, та ж заздрість чи я навіть не знаю, як це назвати. Але нещодавно я позбулася, мабуть,  останньої своєї близької подруги, чому, нітрохи не соромлячись, рада! Хоча дружили ми з Ольгою багато років, ще з інституту.

Не скажу, що мені легко далося все це, але розчаруванню моєму не було меж. Я навіть не очікувала, що подруга, від якої у мене не було секретів багато років життя, з якою ми ділилися найпотаємнішим, може ось так ні за що, ні про що, зрадити і оприлюднити все те, що було сказано в надії на її розуміння і мовчання.

А все почалося з того, що Ольга розлучилася з чоловіком. Після народження дитини вона кинула роботу і стала домогосподаркою. Чоловік заробляв достатньо, і Ольга жила в своє задоволення, не занадто обтяжуючи себе і дітьми (допомагала мама), та й домашніми справами теж.

Ми зустрічалися, коли дозволяли мої справи, але ніколи вона не скаржилася на свої сімейні проблеми, а ось тут якось враз усе розвалилося – чоловік пішов до іншої. Звичайно, я дуже їй співчувала, переживала за неї, і, коли з’ясувалося, що їй буквально нема на що жити і терміново потрібно виходити на роботу, я зробила все, щоб їй допомогти – вмовила своє начальство і влаштувала її до відділу, начальником якого я була вже кілька років.

Читайте також: Для чого нам труднощі. Притча, яка вiдкриває очі на речі, які ми не завжди цінуємо

Ольга спочатку скаржилася, що в неї не складаються відносини з колегами, але я порадила просто почекати, нехай пройде час. Мені, звичайно, не подобалося, що вона весь час підкреслювала наші близькі стосунки, могла без стуку і дозволу в будь-який час увірватися в кабінет, сказати на моє розпорядження, що, мовляв, вона втомилася і потім доробить. Могла заглянути і сказати, що їй в магазин потрібно, і втекти, не вислухавши відповіді, прокоментувати мої розпорядження і багато ще того, що мене зачіпало. Та й що стосується безпосередньо роботи, виявилося, що багато вона забула за час сидіння вдома, а напружуватися їй було лінь.

Я спочатку все списувала на те, що вона відвикла від дисципліни, що потім все налагодиться, але потім стала помічати косі погляди інших співробітниць. У нас не було ніколи улюбленців у відділі, до всіх відношення рівне і справедливе. Тому дозволяти думати колегам, що до Ольги інше ставлення, мені б не хотілося. Але я сподівалася, що Ольга втягнеться, розуміла, що їй самій нелегко.

Не знаю, скільки б часу я терпіла, якби не трапилася одна неприємна історія. Я була в архіві за стелажами в пошуках потрібного документа, а тут в архів влетіла Ольга. Не помітивши мене, вона попросила у дівчат з архіву чаю, а сама, сівши зручніше, стала розповідати, що напередодні була у мене в гостях, з’їла щось, від чого тепер у неї все болить. А далі пішло: і готувати я зовсім не вмію, і в мене в домі бедлам, і діти без нагляду, і як тільки чоловік терпить! Перейшовши до чоловіка, вона почала обговорювати мої сімейні відносини, які і, правда, останнім часом ускладнилися, про що я з нею поділилася, як з близькою подругою.

Більше я вислуховувати не стала, вийшла з-за стелажа і, попросивши Ольгу зайти до мене, пішла до себе. У кабінеті, зумівши все ж зібратися з нервами,  Ользі скандал влаштовувати не стала і вислуховувати її вибачення і пояснення, що вона намагалася таким чином налагодити відносини з колегами теж. Запитавши, як просувається робота над звітом, я просто попередила, що ставлення до неї буде точно таким, як і до всіх інших, і нехай вона сама робить висновки, а от щодо дружби – з цієї хвилини вона може більше не вважати мене своєю подругою.

Вдома я навіть поплакала, так було боляче і прикро, але у всьому звинуватила себе саму – не можна плутати службові відносини і особисті. Нічого хорошого не виходить з цього. Але зрозуміти, як можна ось так було вчинити зі мною, я до сих пір не зрозуміла. І, звичайно, не пробачу Ользі це ніколи.

Тепер подруг у мене немає, навіть посекретничати ні з ким, хоча все в житті буває і на роботі, і вдома. Але краще все в собі тримати, ніж стати предметом обговорення всіх на світі.

Джерело