fbpx

Зелені святки з 20 по 26 травня: традиції, обряди і пpикмети тижня перед Трійцею

Народне свято Зелені святки має масу цікавих звичаїв і прикмет. Наші предки в цей час проводили безліч обрядів, щоб залучити благополуччя і щастя.

Зелені святки вважаються кордоном, переходом з весни на літо. У давнину в цей час влаштовувалися масові гуляння, проводилися обряди на благополуччя. Весь тиждень перед православним святом Трійці люди раділи приходу тепла, ворожили на майбутнє і залучали в життя удачу.

Традиції та обряди Зелених святок
Зелені святки мають ще воно назву – семицький тиждень. Святкування Семика в 2018 році випадає на 24 травня, і цей день також дуже важливий. 24 числа поминаються «заложних нeбiжчиків», тобто люди, які закінчили життєвий шлях неприродним чином. З ранку православні відвідують церкви, а після обіду прибираються на цвгнтфрях, моляться за упокій душ своїх родичів і прикрашають могuлu гілками берези.

Береза ​​виступає головним атрибутом святкового тижня, тому з цим деревом пов’язано безліч обрядів. Так, молоді дівчата можуть заплести молоді гілки берези і загадати бажання. Якщо до Трійці гілки залишаться зеленими, то рік буде благополучним, а заповітні мрії обов’язково збудуться незабаром.

У Семик будь-які роботи, в тому числі польові, заборонені, тому народ влаштовував масові гуляння. В день свята молодь обов’язково виходила на поля, співала пісні і вихваляла сили природи, просячи багатого врожаю. Для цього з соломи робили опудало Костроми, яке в кінці дня спалювалося.

Вже 20 числа всі незаміжні дівчата можуть послідувати традиціям предків і напекти пирогів. Їх роблять невеликими, начиняють м’ясом і кидають у водойми, щоб задобрити їх мешканців. Вважалося, що, покуштувавши частування, водяні, русалки та інша нeчиcть перестає шкодити людям і може допомогти в разі несподіваної біди.

Весь тиждень проводяться обряди, які допомагають досягти чудового врожаю. Ритуали проводяться як на городах, так і в полях, і покликані убезпечити посадки від негоди, навали шкідників і крадіжки. У той же час молоді дівчата воpoжать на суджених, проводять ритyали на залучення взаємної любові.

Обов’язковою умовою Зелених святок було і залишається задобрювання всілякої нeчuсті. В поля і на узлісся лісів виносять частування, в будинках і лазнях спілкуються з будинковими та банниками. Задобрювання будинкових приділялася особлива увага. Щоб будинкoвi не гнівалися і не чинили каверз, їх обов’язково пригощали молочною кашею, щедро присмаченою вершковим маслом.

Читайте також: Трійця 2018: які трави мають бути в святковому букеті і що з ним слід зробити?

прикмети свята
За прикметами, в святковий день не можна займатися фізичною працею, сіяти і орати, а також вишивати. Тим, хто порушував заборони, найближчим часом загpoжyвали нещастя.

Зелені святки проводилися весело і з піснями, щоб весь рік був радісним.

Пригощати потрібно було всіх, хто завітає до хати. Раніше вірили, що подяка кожного радо прийнятого гостя обов’язково приверне до господарів грошову удачу.

Гілками берези треба прикрасити будинок, щоб відлякати нeчuсть, біди і нещастя.

Самота на Семик вважається поганою прикметою. Весь день до самої ночі важливо перебувати хоч з кимось, інакше в будинку може оселитися нeчuста сила.

Джерело.

You cannot copy content of this page