-Зі своїх відпускних я не збираюся йому путівку купувати. Рідний син запропонував їм розлучитись

Ліза (ім’я змінено) активна, цілеспрямована, ініціативна, займає керівну посаду, рухлива. Ігор (ім’я змінено), навпаки, повільний, флегматичний, невпевнений у собі, займає рядову посаду.

Повертаємося в ті далекі, романтично-прекрасні роки їх першої зустрічі і картина складається зовсім не казкова. З перших же днів знайомства, Ліза стала проявляти ініціативу і поводилася надто напористо. Безумовно, спільні інтереси, чарівність жінки привертало чоловіка – антипода. Однак, за словами Єлизавети, любов це була чи потяг незрозуміло, але «дуже вже він мені подобався і я все робила  для розвитку відносин, я хотіла, щоб він полюбив мене!».

Треба сказати, що до безумовних переваг жінки можна віднести цілеспрямованість, рішучість і силу волі. В ході бесіди з’ясувалося і те, що Ліза розуміла, що намагається насuльно впливати на хід подій.

Як це не сумно, але багато сімей стикаються з проблемою саме жіночого тиску, причому досить жoрсткого і витонченого Ігор же, навпаки, в ті роки думав тільки про навчання і перспективи особистого зростання, збирався до аспірантури, планував виїхати за кордон на стажування. Будучи м’яким, спокійним, зосередженим, дещо інертним, тим не менш, до моменту знайомства, він також досяг певних перемог у професійній діяльності.

Читайте також: Він викинув роки сімейного життя на смітник. Криза середнього віку зруйнувала родину

Отже, бажання Лізи роздобути «об’єкт N» будь-якими засобами носило, безумовно, руйнівний характер і спочатку не сприяло формуванню довірчих і глибоких відносин. Однак незабаром після регулярних зустрічей і довірчих бесід Лізі вдалося відвести Ігоря в РАЦС. «Я весь час щось оновлювала в наших відносинах, намагалася урізноманітнити наші зустрічі». У підсумку Ігор зрозумів, що закоханий.

«Однак впевненості не було, що це любов. Я навіть не думав одружитися. Мені потрібно було розвиватися і рости як професіоналу, але сім’я і маленька дитина зобов’язали мене заробляти ». Відповідальний, розсудливий чоловік зіткнувся з ще більшим тиском своєї дружини.

Скарги Ігоря цілком зрозумілі – зайві ревнощі, що виражалася в перевірці телефону і прагненні ізолювати чоловіка навіть від батьків, бажання Єлизавети підпорядкувати собі Ігоря повністю і беззаперечно, звичайно, привели до серйозних конфліктів. Але найбільшим мінусом для Ігоря стала його особистісна і професійна нереалізованість. «Я покладав великі надії, але зрозумів, що перебуваю в якомусь лабіринті. Ліза постійно твердила, що вона заробляє більше мене, що я ніхто, нікчемний і нездара, а це мене глибоко зачіпало ».

Разом з цим, Єлизавета могла їхати одна або з дитиною за кордон або на море без чоловіка. На питання, чому без Ігоря, жінка відповідає: «По-перше, все впирається в гроші. Зі своїх відпускних я не збиралася йому путівку купувати. А по-друге, мені просто хотілося відпочити від нього ». Так подружжя прожило трохи більше 10 років. І на моє запитання, відчували вони необхідність розірвати шлюб раніше, Єлизавета сказала: «Так, я розуміла, що це глухий кут. І розуміла, що я його не люблю. Він був для мене як іграшка. Та ще й дитина у нас! Хоча через своїх принципів я не хотіла розлучатися », а Ігор зауважив, що весь час відчував страх перед Єлизаветою і не міг зважитися на розлучення.

Приводом до розлучення стала назріла потреба Ігоря в своєму особистісному розвитку. «Я зрозумів, що перебуваючи в такому принизливому положенні і в якийсь псuхологічній залежності від Лізи, просто буду деградувати. В кінцевому підсумку, після бурхливих скандалів і істерик, Ліза погодилася. Але за умови, що спочатку сходимо до психолога ».

Працювала я з Лізою і Ігорем як разом (на першій і заключній зустрічі), так і окремо. Насамперед подружжя пробачили всі образи. Ми пропрацювали багато аспектів як в сфері особистісної, так і в комунікаційній. Єлизавета зрозуміла джерело своїх помилок і переоцінила досвід своєї особистості. Корінь проблем Лізи полягав, як це часто і буває, в дитинстві. Єдина дочка забезпечених, впливових і владних батьків-офіцерів, чиї сімейні цінності зведені були до залізної дисципліни і беззаперечного виконання вказівок. Виражених конфліктів в сім’ї Лізи не було, але модель авторитарної сім’ї генетично була закладена в жінці.

З Ігорем ми переглянули вразливі сторони його особистості і перейшли до пробудження достоїнств, прихованих в надрах його душі. Тут знову витоки йдуть з дитинства. Інтелігентна родина музикантів, стримана, м’яка. Хлопчика виховували в першу чергу як продовжувача сімейної професії і абсолютно не готували до сімейного життя. Так невірні установки обернулися для Ігоря драмaтичним уроком.
Як це не сумно, але багато сімей стикаються з проблемою саме жіночого тиску, причому досить жорсткого і витонченого

Переживаючи за дитину, Ліза та Ігор, розповіли про свій намір, не вдаючись у подробиці. Але син спокійно прийняв їх рішення, оскільки за його словами, сам хотів запропонувати їм розлучитися. «Нічого страшного, ми ж все одно друзі», – сказав батькам мудрий хлопчик.

Отже, на сьогоднішній день Ліза та Ігор мають за плечима багатий життєвий досвід, що складається як з мінусів, так і плюсів. Кожен з них зайнятий своїм особистісним розвитком, образи прощені і перед ними відкривається нові перспективи щасливих змін.

Надія Петухова

Джерело