fbpx

“Зненавиділа корейців та навіть вийшла за одного заміж”: Українка розповіла, як переїхала в Сеул

Українка Юлія Шмуляк після закінчення київського університету переїхала жити в Корею. За час перебування в цій країні вона зненавиділа корейців та навіть вийшла за одного заміж.

“На другому курсі університету перейшла на кафедру східознавства. В кінці навчання виграла грант, отримала стипендію і поїхала на три роки в Сеул. За правилами програми потрібно було вчити корейську мову. Після закінчення мовних курсів і складання іспиту не менше, ніж на третій рівень, можна було починати магістратуру. Після переїзду в Корею вже на магістратурі у мене була стипендія у 24 300 грн. Одногрупниками були китайці, з ними доводилося говорити ламаною корейською”,- каже Юлія.

Дозвіл на роботу студентам зі стипендією не дають, але якщо студент платить за навчання і проживання сам, то отримати дозволу на роботу цілком реально.

Я працювала в студентській раді і це було легально, потім працювала в письмовому центрі репетитором, допомагала студентам писати роботи англійською мовою. Часто виникали різні “сірі” підробітки: зйомки в рекламах і в фільмах, переклади тощо – це допомагало якось виживати”.

Читайте також: Сповідь закарпатки: Ти була такою красивою жінкою! А тепер подібна до старої ганчірки. Гuдка, не доглянута

За словами дівчини, корейці для неї досі не рідні. Складається враження, що вони дуже меркантильні, затиснуті і потайливі, часто діють і говорять по шаблону. Чоловік Юлії теж кореєць. Виховує з ним сина.

Джерело.

facebook