fbpx

Золоті правила від сантехніка: що категорично не можна змивати в каналізацію

Ну куди ще можна подіти кислий суп, якщо не злити його в унiтaз? Туди ж відправляється і олія з фритюру і багато чого ще. Аналогічним чином різна дрібниця летить замість відра в раковину. Однак, такі нешкідливі на перший погляд дії можуть стати причиною серйозних проблем з сантехнікою в майбутньому. Все, що буде перераховано нижче, має вирушати у відро для сміття і тільки так, в іншому випадку під рукою варто тримати телефон сантехніка – він обов’язково стане у нагоді.

Рис і макарони

І ті, й інші мають властивість розбухати у воді і збиватися в грудки значних розмірів. А так як у воді вони розчиняються набагато повільніше, то засмічення з часом гарантоване.

Яєчна шкаралупа

Навіть дрібні частинки від шкаралупи не можна змивати в раковину. Гострі осколки немов магніт чіпляють на себе більш великі шматочки їжі, утворюючи грудки серйозних розмірів. Все це з часом призведе до неминучого засмічення.

Масло і жир

Куди зазвичай дівають олію після смаження або фритюру? Виливають у раковину або унітаз. Але жир не розчиняється у воді, а осідає на трубах. А при контакті з холодною водою він ще й застигає на них. Звичайно, з першого разу нічого страшного не станеться, але раз за разом шар буде зростати все більше і більше. Правильна утилізація масла та олії виглядає наступним чином: після того, як олія охолола, потрібно долити трохи прохолодної води, капнути миючого засобу, злити все в пакет, а потім відправити відхід в урну для сміття.

Кавова гуща

Здавалося б, чим може зашкодити така дрібна крихта? Все дуже просто – кавову гущу вода не бере, тому вона повільно, але вірно осідає в трубах, а в подальшому «дарує» проблеми з сантехнікою. До речі, знаєте, що є причиною №1 засмічень труб на кухні? Кавова гуща!

Борошно

Дрібне і невагоме борошно при контакті з водою збільшується в розмірі і утворює тісто, яке й стає причиною забитої труби.

Побутова хімія

Винятком є спеціалізовані засоби, призначені для чищення унітазів, а також для усунення засмічень в трубах. Але навіть у цьому випадку не рекомендується проявляти фанатизм. А причина того аналогічна тій, що й у ліків – вся ця хімія неминуче потрапляє в світовий океан і у воду, яка тече з крана.

Лікарські препарати

Дуже багато лікарських засобів мають хорошу розчинність у воді і не утворюють ніякого засмічення, якщо тільки не утилізувати за раз всю упаковку препарату. Змивати їх в унітаз та раковини не можна з іншої причини – розчиняючись в рідині, вони насичують собою воду і тим самим отpyюють її.

Фільтри для води очищають її від бруду і мікроорганізмів, але наслідки від розчинених хімікатів їм вирішити не під силу. Щонайменше, викидати медикаменти потрібно в сміттєве відро, а ще краще – віднести їх в найближчий аптечний пункт і здати фармацевта. У них є доступ до правильної утилізації подібних продуктів.

Читайте також: Хочете, щоб yнiтаз завжди виблискував, а у ванній був аромат свіжості і чистоти – цей домашній засіб для вас

Наклейки з овочів і фруктів

Перед миттям овочів і фруктів етикетки з них потрібно обов’язково знімати i викидати їх у смітник. Цей папір не розкладається у воді, зате чудово осідає в трубах і налипає на їх стінки.

Речі, на яких стоїть позначка «можна змивати»

Незважаючи на те, що сучасна промисловість перейшла на новий виток еволюції і стала виготовляти «розчинні» у воді речі – краще не ризикувати. Адже викинути ті ж дитячі серветки в урну для сміття зовсім нескладно, зате труби будуть вільними.

Папір

Звичайно, мова зовсім не про туалетний папір, структура якого ідеально сумісна з унiтaзом. Але все, що не відноситься до нього, змивати в тyaлеті краще і не пробувати.

Фарба

Будь-яка фарба має дуже липку і в’язку консистенцію, що дуже небезпечно для труб. Більше того, вся ця таблиця Менделєєва, осівши на стінках каналізації, негативно позначається своїми парами і на стані здоров’я самих мешканців.

Джерело.

You cannot copy content of this page