Зрадила чоловіка заради дитини – це був наш єдиний вихід

Іра розчаровано вийшла з ванни – тест показував лише одну поділку. «Значить, це просто зaтримка», – подумала жінка і заплакала. Два роки вони із Сергієм мріють про дитинку – нічого не виходить.

Коли п’ять років тому Сергій з Ірою одружувалися, то вирішили на початках пожити для себе, без дітей. До того ж на ноги треба було молодій сім’ї стати.

Ірі гріх скаржитися на чоловіка: роботящий, турботливий, та й у ліжку з ним їй добре. Подруги часто казали: «Серьожка у тебе золотий. У гості тільки з тобою ходить, на море щоліта возить, не п’є практично. За три роки квартиру власну купили. Пощастило».

Іра й сама знала, що такого чоловіка, як у неї, ще пошукати треба. Одне тільки турбувало молоду жінку: вже півроку як вони вирішили, що їм пора стати батьками, перестала приймати пігулки, а нічого не виходило.

Лікарка сказала, що з нею все нормально, здорова. Тому їм обом необхідно пройти обстеження в центрі планування сім’ї. Як про це Сергію сказати, аби не зачепити його чоловічу гідність?

На диво, коли вона ввечері в ліжку почала цю розмову, чоловік поставився до проблеми з розумінням і відразу погодився піти здати аналізи. А через тиждень вони обоє виходили з кабінету лікаря ошелешені: Сергій безплiдний. Для їхньої сім’ї це прозвучало як вирок.

Майже рік молоде подружжя обговорювало, що їм робити: усиновити дитинку чи піти на штучне запліднення. А тим часом не втрачали надію, що лікарі помилились і вони зможуть зaчати своє маленьке сонечко.

З кожним місяцем Іра із Сергієм усе більше розуміли марність своїх старань. Іти на усиновлення не хотіли: нормальні люди від дітей не відмовляються, а їм хотілося няньчити здорового малюка. Із часом відкинули і штучне зaплiднення. Адже при ньому донором мав стати невідомий чоловік. Хто знає, які у нього гени? Крім того, процедура ця недешева і немає ніякої гарантії, що все вдасться з першого разу.

Читайте також: “Я буду жити з татом, і ще, він з тобою розлучається! Оксана стильна і сучасна, а ти – курка” – слова доньки рiзали дyшу

Рішення прийшло несподівано. Якось вони дивились американський фільм і там чоловік, який був носієм хвороби, що передається дітям, запропонував дружині завaгітнiти від його друга.

– Може, ми теж спробували б знайти для нашої дитинки біологічного татка? – запропонував раптом Сергій.

– Ага, я з ним буду кохатись, а ти стоятимеш і свічку триматимеш, – віджартувалася Іра.

Через деякий час жінці було не до жартів: Сергій таки всерйоз убuв собі в голову, що вони можуть народити дитину від іншого чоловіка.

Іра спочатку впиралась як могла: якось їй було дико, що її тіла торкатимуться інші руки, крім Сергієвих. Але ходити щовечора повз дитячий майданчик, слухати сміх дітвори, спостерігати за їхніми першими несміливими кроками, милим лепетанням незрозумілих слів і знати, що вона всього цього позбавлена, молодій жінці стало несила. Іра дуже хотіла дитинку. І якось увечері вона стиха сказала:

– Серьож, я згідна спробувати.

Майбутнього тата для дитини вибирали довго і прискіпливо. Спочатку почали приглядати його серед знайомих. Але швидко від цієї думки відмовилися: це має бути чоловік, далекий від їхньої сім’ї, щоб навіть і подумати не смів, що Іра народила дитя від нього.

Сергій з Ірою склали цілий список вимог до претендента: він мусив бути здоровим, без шкідливих звичок, одруженим, мати дітей і, головне, швидко погодитися на розрив стосунків з Ірою після виконаної «роботи».

Знайти такого чоловіка виявилося не просто. Подружжя придивлялося до сусідів, співробітників, Іра навіть стала ранками бігати, аби зустріти підходящого донoра у парку. Та куди там!

У схибленого на здоровому способі життя сусіда дружина занадто пильна. На роботі у Сергія всі мужики на пиво заледве не щовечора ходять – традиція. А він не хотів, щоб його син чи донька були зачаті від «пивної бочки». Ну а паркові «бігуни» були такими правильними, що аж нудило.

Подружжю знову допоміг випадок: до Іри на роботу приїхав командировочний із центрального офісу фірми: щось там її начальство з документами напартачило. Спочатку планували, що Ігор з помилками впорається за три-чотири дні, та затриматися йому довелося довше. «Не менше як місяць у вас житиму», – повідомив після побіжного ознайомлення з проблемою. А в офісі були й не проти.

Колектив в основному жіночий. А Ігор – чоловік видний, з почуттям гумору, тож жіночки були і раді. Іра ще першого дня подумки відзначила, що він би ідеально підійшов на біологічного батька дитини. А коли підмітила, що при загальному застіллі Ігор ще й спиртне лише пригублював для годиться, то твердо вирішила: це її шанс стати мамою.

Сергій зайшов до Іри в офіс ніби у справах. Звісно ж, познайомився з новим чоловіком, навіть запросив того в лазню – у неформальній обстановці «прощупати», що і як. Увечері прийшов якийсь пригнічений.

– Знаєш, я поїду до дядька на кілька днів у село, він давно кликав, поки ти тут теє. Розумієш, не зможу я на це дивитися.

Ірі теж довелося нелегко: вона ввімкнула всю свою жіночу чарівність, аби звабити Ігоря. Це було зовсім не просто, і задоволення жінка не отримала ніякого: просто лежала, заплющивши очі, й чекала, щоб усе це нарешті закінчилося. «Роман» тривав два тижні. І коли з’явилися на тесті довгоочікувані дві смужки, Іра тут же розірвала стосунки з Ігорем. А той трохи образився, бо, хоч і мав уже від’їжджати, розраховував на останній прощальний вечір.

Сергій приїхав наступного дня після такої довгожданої новини. Всі дев’ять місяців вагітності навіть поглядом не натякнув дружині, що дитина не його. Мужньо зносив усі витребеньки, ходив до лікарів і допомагав родити. Саме Сергій першим узяв на руки їхню донечку.

Марта ДИМИДІВСЬКА

За матеріалами видання “Вісник”