Зробіть ці речі з орхідеєю в лютому і всю весну насолоджуйтесь цвітінням. І все виключно своїми руками! 

Зробіть ці речі з орхідеєю в лютому місяці і всю весну насолоджуйтесь цвітінням. Джерело.

9 правил, завдяки яким орхідея буде буйно цвісти цілий рік. І все виключно своїми руками!

Читайте:Її ж серце тихо мовило: «Ця розлука – назавжди». Поклала на мoгилу квіти. З фотографії дивилися засмучені Славкові очі.

Так що ж слід зробити, щоб переламати впертість орхідеї і змусити її цвісти? Для цього досить дотримуватися 9 конкретних правил по догляду, які і будуть детально описані далі.

Правило 1: вік багато вирішує

Зазвичай орхідеї цвітуть у віці від півтора до трьох років – в залежності від конкретного виду квітки. Тому, якщо орхідея раптом не поспішає цвісти, потрібно поцікавитися її віком – можливо, квітка просто занадто молода для цвітіння. Обчислити вік орхідеї нескладно за кількістю пагонів. У дорослої рослини, вже готової цвісти, їх буде приблизно 5-8. У молодої, природно, пагонів буде менше. А ось раннє цвітіння орхідеї найчастіше призводить до загибелі рослини, оскільки молода квітка, як правило, не може відновитися після раннього цвітіння.

Правило 2: стежимо за корінням

Оскільки коріння орхідей беруть найактивнішу участь в процесі фотосинтезу, то дуже важливо забезпечити їх належним кількістю природного освітлення. Це легко зробити, якщо розсаджувати квітку не в класичних керамічних горщиках, а в сучасних – прозорих, зроблених із пластику, і оснащених достатньою кількістю дренажних отворів. Це буде найкращим рішенням, яке дозволить корінню розвиватися без жодних проблем. А ось горщики з рифленими стінками або гострими краями можуть заподіяти корінню орхідеї шкоду, і тому від подібних ємностей краще відмовитися спочатку.

Правило 3: не потрібно пересувати горщик

Ще один суто орхідейний каприз – рослина дуже не любить, коли її пересувають. Будь-яка зміна умов освітлення стає страшним стpесом для орхідеї після якого про зростання мови вже і бути не може. Звідси і третє правило: краще взагалі не пересувати горщик з орхідеєю, а вже якщо і рухати його, то намагатися максимально точно зберегти колишній тип освітлення рослини. І краще повністю відмовитися від переміщення квітки під час поливу і в період появи квітконоса.

Правило 4: цілюще світло – без нього нікуди

Раз вже розмова торкнулася освітлення, то потрібно нагадати квітникарям наскільки вимоглива орхідея до світла. Переважно, щоб світло було сонячним, і щоб весь світловий день рослина не перебувала в тіні. Природно, що виконати таку умову важкувато, а тому квітникарям краще завчасно прикупити фітолампи – спеціальну лампу, яка забезпечить орхідеї багато світла, але при цьому не буде сушити повітря навколо квітки або перегрівати сам квітконос, що теж не бажано.

Це правило набуває особливої значимості, якщо орхідея раптом випускає цвітонос взимку або восени – тобто в той час, коли світловий день короткий, і природного освітлення точно не вистачить. У такі дні підсвічування фітолампи надасть неоціненну допомогу, не дозволивши квітці засохнути або перестати розвиватися. Якщо ж власник орхідеї не може з яких-небудь причин освітлювати всю рослину, то на крайній випадок можна підсвічувати тільки кінчик квітконосу.

Правило 5: забезпечуємо правильний полив

Полив орхідеї – теж «справа тонка». Щоб коріння рослини не загнили, поливати її потрібно тільки, коли грунт повністю просохне, що складе інтервали приблизно в 10-12 днів. Це правило стосується рослин різного віку, і будь-якої пори року, за одним невеликим винятком – потрібно на 1 місяць скоротити полив орхідеї після того, як вона відцвіте. Це обумовлено тим, що в природних умовах насіння орхідеї, після її цвітіння, повинні розлітатися від материнського квітки на відстані в кілька кілометрів, що можливо тільки при сухій і не дощовій погоді. Якщо створити орхідеї умови, близькі до природних, тимчасово припинивши полив, то квітка буде цвісти частіше і в цілому буде більш здоровою.

Ще одне невелике правило – поливайте орхідею частіше в період перед цвітінням і в період цвітіння. Надалі можна повернутися до звичної схеми поливу, яка повинна дотримуватися і для квіток з наявністю псевдобульб, і для рослин з більш жорсткими листям.

Правило 6: великі перепади температур є зло

Орхідея дуже не любить сильних температурних перепадів і добре цвіте тільки в умовах, коли нічна температура не знижується відносно денний менше 4-6 ° C.

А ось в холодну пору для примхливої квітки доведеться шукати більш підходяще місце десь в будинку – наприклад, поблизу від батареї.

Ще дуже важливо провітрювати приміщення, де росте орхідея, але не зловживати цим, оскільки протягів квітка теж не переносить.

Правило 7: добрива теж повинні бути правильними

Підживлення орхідеї – важлива умова її розвитку і майбутнього цвітіння. Найкраще використовувати підгодівлі з калію і фосфору – завдяки їм квіткові бруньки з’являються швидше, а квітки в наступним виявляються більш міцними і значно більш здоровими. А ось підгодівлі на основі азоту застосовувати для орхідеї небезпечно, оскільки азот загальмовує розвиток квітконосу.

Правило 8: дотримуємося норми по вологості повітря

І ще одна вимога в «скарбничку» примх орхідеї – це вологість повітря. У правилі №3 вже згадувалося, що рослина це не любить сухого повітря, через якого воно може припинити розвиток або, як варіант, у орхідеї можуть засохнути і квітки, і не розпустилися бутони.

Оптимальна вологість повітря для орхідей – 60% і вище. Домогтися цього можна поставленим поблизу квітки блюдцем з водою або, в більш посушливу пору, прямим обприскуванням. Останній метод особливо гарний у опалювальний період, коли на вулиці тепло, а батареї женуть тепло як і раніше, і в будинку виходить спекотно.

Правило 9: стрес допомагає цвітінню

Буває таке, що начебто всі умови виконані, а пpoклята квітка не пускає стрілку, хоч сідай і плач. Причиною цього може бути, хоч як це парадоксально, надмірно комфортні умови життя орхідеї. Саме від надлишку комфорту квітка жене свої сили в зростання зеленої маси, але якщо вкинути орхідею в тимчасовий стpес – наприклад, поставити в прохолодне приміщення або істотно менше поливати – то це швидко стимулює цвітіння. Правда, такий метод краще залишити на крайній випадок …

У орхідеї є період спокою

Період спокою у орхідей починається після їх цвітіння, і за цей час квітка накопичує сили для наступного цвітіння. На щастя для квітникарів, ніякого спеціального догляду за орхідеєю, яка пішла «на спокій» виконувати не потрібно. Досить дотримуватися перерахованих вище 9 правил, щоб квітка залишалася живою і здоровою. Тільки кількість і частоту підгодівлі в цей період краще скоротити, оскільки орхідея, як уже говорилося, відпочиває.

Зате період спокою – це найкращий час для пересадки рослини. Орхідея тимчасово цвіте, а тому відносно спокійно перенесе пересадку, якщо, припустимо, коріння проросли в дренажні отвори або якщо грунт дуже швидко пересихає після поливу.

Зазвичай пересадку роблять один раз в 2-3 року або навіть рідше, якщо нагальної потреби в цьому немає.