Звідки взявся Новий рік, чому він приходить 1 січня, як придумали ялинкові іграшки? Цікаві новорічні факти, про які не всі знають

Цікаві новорічні факти, про які не всі знають.За матеріалами видання:СЕГОДНЯ

Звідки взявся Новий рік, чому він приходить 1 січня, як придумали ялинкові іграшки? Кожен факт – це маленька казка. В цій статті наведені найцікавіші звичаї і традиції різних країн.

1.Першими класти подарунки під ялинку на Різдво стали німці, а в Росії цей звичай з’явився в другій половині XIX століття.

2.У Голландії дітей вітає не Дід Мороз, а Сінтерклаас. І робить він це не на Новий рік, а в свій власний день – 5 грудня. Напередодні він прибуває на кораблі з Іспанії, а потім скаче по дахах, заходить в будинки через димохід і залишає в дитячому взутті подарунки. А ще у нього багато помічників – їх називають Чорні Піти. Без них би Сінтерклаас не впорався.

Читайте також:Камінь – талісман для кожного знака Зодіаку. Дізнайтеся, який камінь може притягнути успіх та щастя своєму власнику

3.За легендою, перші скляні ялинкові кулі з’явилися в 1848 році в Німеччині. До цього ялинки прикрашали справжніми істівними кульками (фруктами, горіхами), але в тому році був неврожай. І тоді склодуви вирішили замінити плoдu скляними, щоб було чим прикрасити ялинку.

4.Раніше Новий рік в Росії святкували 1 вересня, але 20 грудня 1699 Петро I підписав указ про перехід на нове літочислення і перенесення святкування на 1 січня. Петро I також велів на Новий рік пускати ракети, запалювати вогні і прикрашати місто хвойними деревами.

5.У Китаї Новий рік зустрічають двічі. Спочатку, в ніч з 31 грудня на 1 січня, святкують Юань-дань, а потім – традиційний китайський Новий рік, або свято весни Чуньцзе. У нього немає постійної дати, тому що китайський календар – місячний.

6.У Німеччині зимові свята починаються вже в листопаді. 11 листопада об 11 годині 11 хвилин в великих містах відкриваються ярмарки і карнавали, а німецькі сім’ї в цей день прикрашають свої будинки.

7.Чому сніг білий, хоча вода, з якої він виходить, прозора? Вся справа в сонячному світлі! І вода, і лід залишаються прозорими тому, що пропускають світло крізь себе. А сніжинки – ні. Вони складаються з такої кількості дрібних кристаликів, що світло, потрапляючи на їх межі, не проходить наскрізь, а відбивається. Тому ми і бачимо сніг білим.

8.В Ісландії Діда Мороза замінюють тролі. Їх тринадцять, і їх називають Йоуласвейнамі. Приходять вони по одному в кожну з 13 ночей до Різдва і в кожну з 13 ночей після.

9.В Іспанії існує новорічний ритуал для здійснення мрій. Потрібно з’їсти 12 виноградин, поки б’є годинник – на кожен yдар по ягоді. В іспанських магазинах навіть продаються спеціальні новорічні упаковки з 12 свіжих (очищених від шкірки і кісточок) або консервованих виноградин. Зустрічати Новий рік з повним ротом винограду, досить весело!

10.У передостанню неділю січня відзначається Міжнародний день зимових видів спорту і Всесвітній день снігу.

11.У 1560 році на Дрезденському базарі в Німеччині в подарунок королю спекли різдвяний кекс – штолен, – який змогли підняти лише 16 осіб. З тих пір в Дрездені зберігають традицію виготовлення кексів величезних розмірів.

12.В Японії розсилка новорічних листівок (ненгадзе) – важлива традиція. Японці відправляють паперові привітання буквально всім знайомим. Пошта працює в шaлeномy режимі, але гарантує, що доставить листівки всім адресатам точно 1 січня. Головне для японців в ці дні – встигнути віднести на пошту свої послання (стопки в висоту доходять до метра).

13.У давнину люди вважали, ніби дерева мають надприродну силу і в них живуть духи – як добрі, так і злі. Щоб вони не сердилися і не псували врожай, селяни робили їм подарунки і вiшaли їх на гілки. Вічнозелена ялина вважалася особливим деревом: вона символізувала бeзcмepтя.

14.Перша в світі листівка, що з’явилася в середині XIX століття, була різдвяною: на ній була зображена різдвяна вечеря і підписані слова привітання.

15.Найфантастичнішу новорічну вечірку організовують в Берліні. Протяжність вулиці, зайнятої святковим веселощами, досягає двох кілометрів, а феєрверки гримлять більше години.

16.Найбільша новорічна ялинка була поставлена в Мехіко в 2009 році. Її встановлювали 200 робітників протягом двох місяців. Діаметр гігантської ялинки – 35 метрів, висота – 110 метрів (як сорокаповерховий будинок!), а загальна довжина електричних гірлянд – близько 80 кілометрів.