1 березня – Прощена неділя: 7 важливих справ, які потрібно зробити в цей день, щоб отримати Божу милість

Текст підготовлено спеціально для osoblyva

Просити вибачення завжди непросто. Особливо коли це стосується близьких людей, перед якими дійсно є за що вибачатися. Попросити вибачення від щирого серця, по-справжньому визнаючи свої помилки – ось істинний і найголовніший сенс Прощеної неділі.

7 речей, які обов’язково потрібно зробити у Прощену неділю:

1. Попросити вибачення

В цей день потрібно щиро попросити вибачення у близьких, визнаючи свої помилки і провину. Не варто зациклюватися на тому, хто правий, а хто винен, просто попросіть вибачення, і будете прощені у відповідь. День до Прощена неділя є свого роду днем очищення і моральної підготовки, що дозволяє звільнитися від усього, що тягне нас вниз.

2. Пробачити кривдників

Як би важко вас не образили, знайдіть в собі сили пробачити. Якщо попросити вибачення нелегко, то саме прощення багатьом людям дається ще важче. Вибачте людину, яка вас образила, навіть якщо у вас не попросять вибачення, просто відпустіть всі накопичені образи, очистивши душу від негативних емоцій.

3. Відвідати храм

У суботу та неділю дуже важливо сходити до церкви. Якщо немає можливості відстояти службу, то можна прийти і помолитися перед іконою, поставивши свічку. Необхідно попросити вибачення за себе у Господа, очистивши свій внутрішній світ від гріхів, які лягають на душу важким тягарем.

4. Попросити вибачення у близьких, які уже відійшли

Вибачитися перед тими, кого вже немає поряд просто необхідно. Не багатьом вдається попросити вибачення у тих, хто покинув світ живих. Перед Прощеною неділею і в саме свято є шанс зробити це. Відвідайте їх місця спочинку, принесіть гостинці, попросіть вибачення і вибачте їх за минулі образи і невирішені спільні конфлікти, які наздогнали вас в минулому.

5. Провести день з родиною

За день до свята краще побути поруч з близькими. Напекти млинців, наїстися досхочу, погуляти і повеселитися. Звичайно, не забувайте, що в першу чергу необхідно у кожного попросити вибачення і вибачити у відповідь.

6. Покайтеся перед Богом

Деякі гріхи лежать на душі важким вантажем, і ніхто не в силах пробачити за них, крім Господа. Тому перед Прощеною неділею дуже важливо попросити вибачення не тільки у близьких, але і у Всевишнього.

Читайте також: Ці 3 речі в жодному випадку не можна позичати. Разом з ними ви приносити додому біди та нещастя

7. Підготуйтеся до майбутнього Великого Посту

Великий Піст – вдалий час почати життя з чистого аркуша. Навіть якщо ви людина не віруюча, все одно не заважає очиститися не тільки душею, а й тілом. Піст – ідеальне для цього час, коли відбувається духовне очищення на одному рівні з фізичним.

Фото ілюстративне, з вільних джерел

ПЕРЕДРУК ЗАБОРОНЕНО!

Якщо хочете читати більше цікавих матеріалів та життєвих історій від osoblyva – підписуйтесь на нашу сторінку у фейсбук за посиланням