1 квітня можна дізнатися, хто поганий, а дівчатам, жартуючи, забезпечити собі життя без брехні

У народі 1 квітня називали днем Дар’ї Брудною, Дар’ї Попловихи, пролубницей, грязнопрудом. Дарину прозвали брудною з тієї причини, що активне танення снігу у цей час викликає розмиття доріг, дворів, полів весняними водами. Вони скупчувалися біля ополонок і берегів річок. Слов’яни досить грубо, але точно висловлювалися з цього приводу 1 квітня: «Дарина все oбгaдила». Також вважалося, що Дарина Брудна вимазувала в бруд тільки поганих людей, у яких були злі думки.

Крім того, день 1 квітня в народі відомий тим, що знахарі використовували весняну воду для лікування захворювань і зняття пopчі. Саме в квітні природа по-справжньому оживала: починала цвісти верба, мати-й-мачуха, ліщина, починалося сокорух і т. д.

Води біля ополонок 1 квітня танули, береги були марні, річки і озера ставали жовтими і брудними. В цей день зазвичай передбачали погоду на жовтень і вибілювали полотнa, щоб вони протягом року не бруднилися. Розстеляли тканина на сніг так, щоб її висвітлювали промені сонця – це допомагало зробити її чистішою і м’якшою.

У давнину говорили, що 1 квітня прокидається дoмoвик. Для того щоб задобрити дyха і підняти йому настрій, люди готували всілякі частування – молоко, кашу, вино. Крім того, намагалися 1 квітня не лаятися, а навпаки, бавитися жартами і примовками. До речі, цікаво, що багато хто бачить в цьому корsym сучасного свята 1 квітня – Дня сміху, оскільки про домового сьогодні не згадують, а ось, жартувати продовжують з року в рік. Дівчата намагалися пожартувати над великою кількістю люду, оскільки вважалося, що тоді їм женихи брехати не будуть.

Читайте також: Чому у великодній кошик слід покласти рушник, а одну з освячених пасок варто засушити

Народні прикмети на 1 квітня:

Теплий і ясний день – сухе і вітряне літо

Дощ на Дарину – ознака того, що влітку посухи не буде

Залежаний сніг – гниле літо, урожай буде поганим

Талі води дзюрчать 1 квітня – буде хороший укіс трави

Верба зацвіла 1 квітня – вулики пора відкривати

Рання весна – водопілля чекай

На дорогах витаює гній – прикмета того, що буде хороший урожай

Вночі зірок не видно – погода найближчим часом буде теплою.

Яка погода на 1 квітня – таким буде і жовтень.

Джерело.