fbpx

12 липня – День Петра і Павла: що можна і не можна робити в це особливе свято

День пам’яті апостолів Петра і Павла – неперехідне свято, щороку воно відзначається в одну і ту ж дату – 12 липня. Цього року його зустрінуть відразу після того, як закінчиться Петрів піст.

Православні віруючі в цей день ходять до церкви і ставлять свічки за здоров’я рідних, а також просять Петра і Павла про заступництво, про захист від темних сил і про зцілення хвороб.

Після повернення з храму люди готують пишний стіл, на якому обов’язково повинні бути присутніми риба і овочі. Після застілля страви прибирати не можна – ввечері на трапезу приходять померлі родичі.

У народних повір’ях день Петра і Павла відкривав низку весіль – вважалося, що люди, які побралися в період з 12 липня до 5 серпня, проживуть довге і щасливе спільне життя.

Народна приказка “Петро і Павло час збавив” – вона означає, що з 12 липня літні дні йдуть на спад і стають коротшими. Зате саме з цієї дати відкривається сезон у рибалок – чоловіки, які люблять ходити на риболовлю, повинні помолитися святим про багатий улов.

День пам’яті Петра і Павла – що не можна робити

Православна церква диктує цілий ряд заборон, які не можна ігнорувати, якщо ви не хочете залучити в своє життя неприємності. У день Петра і Павла не можна:

  • важко працювати фізично і по дому;
  • пліткувати і лихословити;
  • позичати гроші і самим брати в борг;
  • купатися у відкритих водоймах;
  • займатися рукоділлям.

За народними повір’ями, в цю дату краще не ходити в ліс, інакше лісові духи злякають людину і заберуть її душу з собою.

You cannot copy content of this page