12 лютого перший день Масляної: що обов’язково потрібно зробити жінкам

Протягом Масляного тижня можна не тільки веселитися, але і їсти від душі, насолоджуючись кожним шматочком млинця перед тривалим суворим постом.

Що обов’язково треба зробити в перший день Масляної

Генеральне прибирання в будинку. Саме в понеділок, 12 лютого слід гарненько прибратися, щоб запрошувати гостей на млинці в чистий будинок.

Також бажано розібрати старі речі і позбутися від тих, які ви не носите. Існує дуже хороша традиція, яка дійшла до нас від предків, — віднести ці речі в храм або дитячий будинок.

Звичайно, рвані і дуже поношені речі бажано спалити. Вважається, що це допоможе позбутися від бід і хвороб в будинку. Особливо дієвий ритуал в тому випадку, якщо в будинку є хвора людина.

Шити, вишивати і прати в перший день не тільки можна, а й треба. Чим більше встигне зробити жінка в цей день, тим більше часу залишиться на відпочинок і гуляння у вихідні дні.

У перший і останній день Масляної треба неодмінно пекти млинці. І зробити це варто навіть в тому випадку, якщо ви працюєте. Тому що млинці на столі — це до удачі в будинку!

До млинців треба обов’язково подавати смачні «доповнення»: сметану, сир, варення, ікру, рибу і т.д. Звичайно, ні в якому разі не можна ставити на стіл м’ясо і м’ясні вироби. Адже Масляний тиждень — це дні підготовки до Великого посту.

Читайте також: 12 лютого День Трьох Святих: чому в цей день не можна ревнувати і варто будувати найсміливіші плани

Наші предки вірили, що якщо в перший день Масляної всі зберуться за одним столом, то протягом року з усіма домочадцями все буде добре.

Джерело.