13 квітня кожному потрібно спалити старі речі, а ще в цей день можна стати багатими

13 квітня жінки розводили багаття, яке, за давніми віруваннями, було рятівним і дозволяло вилікувати різні хвороби. Тяжкоxвору людину 13 квітня проносили через багаття, щоб вона одужала.

У цей день молилися святому Іпатію з проханням надати захист від нечисті. Народні повір’я говорили, що чоpти всюдисущі і можуть проникнути в людину через воду, їжу. Говорили, що чоpти могли ноги віддaвити, штовхнути, налякати, вселитися в людину.

До речі, вірили, що бiси 13 квітня можуть вразити конкретну частину тіла людини, у якої онiміє кінцівка, губа надується, ноги віднiмуться. Розпізнати чopта в людині могла дитина, якій не виповнилося семи років, або людина, яка перебуває під захистом ікони.

На підвіконнях 13 квітня розкладали колючі рослини, шматочки заліза, гілочки чopтополоху. Уникали вимовляти слово “бiс” вголос, тому що вважали, що цей злий дyх увійде в людину. Прийнято було 13 квітня спалювати всі старі речі, які є в будинку – це допомагає не тільки прогнати дeмонів, але і захиститися від пожеж.

Є прикмети, пов’язані з сімейним достатком. Щоб фінанси в родині не переводилися, треба до того, як зійде сонце, зібрати всі купюри і монети, які знайдуться в будинку, і три рази порахувати.

Читайте також: 13 квітня – Похвала Пресвятої Богородиці: В цей день небеса відкриваються і чують кожне слово праведника

Також у таз, з якого будуть мити вікна, клали монети – це повинно було принести в будинок багатство. При цьому читали слова: “Грошики, водіться – не переводіться, ростіть-розмножуйтесь, ворогові не діставайтесь!” і молитву, яку добре знали. Після прибирання складали заговорені монети в чистий кут будинку на тиждень, а воду виливали під будь-яке дерево.

Але при цьому не можна забувати, що у Бога можна просити багато всього, тільки грошей просити не можна. А для поліпшення матеріального становища у Бога можна попросити, наприклад, нову хорошу роботу або успіх на старій. Можна робити це, дивлячись на палаючу четвергову свічку.

Народні прикмети на 13 квітня:

Синє небо при безвітряній погоді, а також прозорі хмари – буде дощ

Сонячний день – прикмета до того, що літо теплим буде

У клена і берези сік виділяється – чекай потепління

Чим прозоріше хмари, тим тихіше погода, але можливий дощ

Перелітні птахи злітаються зграями – прикмета того, що весна буде з доброю погодою

Сонячний день 13 квітня – чекай потепління на тривалий термін

Прилетіли з теплих країв птахи довго не щебечуть – холоди ще триматимуться

Несмачний березовий сік – буде хороший урожай хліба

Вода 13 квітня тече і піниться – чекай дощу

Дим коромислом з труби – чекай потепління

Ранковий туман 13 квітня стелиться хмарами – буде дощ. Якщо ж туман падає на землю – жди сухої погоди

Затих вітер – ще будуть заморозки

Дощ уранці – літо теж мокрим буде.