fbpx

15 жaxливих помилок при пранні, які роблять всі господині

Давайте зізнаємося: кожен з нас хоча б один раз в житті псував улюблену річ через неправильне прання. Сьогодні розповімо, як уникнути найбільш непробачних помилок, зберігши первісний вигляд вашого одягу. Прання – неминучий захід, так давайте спробуємо зробити його більш ергономічним і легким.

Неправильне сортування. Крім кольору, необхідно ще звертати увагу на тип тканини: флісовий одяг переться тільки окремо, а рушники ніколи не перуть разом з синтетичними речами.

Неправильне видалення плям. Не дивуйтеся дірці, якщо ви звикли люто терти плями. Плями потрібно заперати акуратно. І краще не розтирати, а промокати пляму шматком тканини білого кольору.

Надлишок порошку. Занадто багато порошку – занадто багато піни, яка може затримувати бруд в таких місцях, як комір. Через це там будуть накопичуватися бактерії, що йде врозріз із самою ідеєю прання.

Блискавка. Блискавки необхідно застібати перед пранням, так як зубчики можуть пошкодити інші речі.

Застібнуті гудзики. А ось гудзики у сорочок й іншого одягу краще розстібнути. Інакше вони можуть відірватися, а нитки швидко прийдуть в непридатність.

Занадто багато відбілювача. Відбілювач робить тканину менш міцною, тому спробуйте спочатку старе добре кип’ятіння: велика каструля і пара крапель лимонного соку.

Автоматичне прання купальників. Купальники, плавки, а також будь-який інший одяг з еластану і спандекса суворо заборонено прати в пральній машинці. Тільки прохолодна вода і ручне прання.

Давати «відпочинок» пральній машині. Деякі господині дають пральній машині «відпочити», помилково думаючи, що кілька циклів поспіль можуть привести до поломки. Однак розумніше прати поспіль: такий підхід дозволяє скористатися перерозподілом тепла від попереднього циклу, скорочуючи споживання електроенергії.

Один цикл для подушок і ковдр. Якщо перете пір’яні подушки і ковдри в машинці, то періть їх двічі: пір’я затримує піну і після одного циклу миючий засіб може залишитися всередині.

Читайте також: Тюль стане білосніжним: всього один простий інгредієнт допоможе позбутися від жовтизни!

Безладне завантаження. Найскладніше після прання – знайти пару кожній шкарпетці. Спробуйте хоч один раз слідувати правилу: спочатку шкарпетки, потім все інше, і вам сподобається результат.

Пом’якшувач тканини для рушників. Пом’якшувач тканини знижує поглинаючу здатність тканини, тому для рушників його краще не використовувати.

Перебір з речами. Не потрібно завантажувати барабан битком: від цього рвуться речі і ламається машинка.

Неправильне прання пуховиків і курток. Щоб пух не скачувався, покладіть три тенісних м’ячика в барабан. Вони не дадуть скататися пуху і виб’ють всю піну.

Використання дорогих миючих засобів. У багатьох чинників, до чого ми звикли, є бюджетні аналоги: кухонна сіль повертає яскравість речей, а крейда допомагає позбутися від жирних плям. Господарське мило відбілює і видаляє плями. Лимонний сік можна додавати для ароматизації і пом’якшення білизни.

Неправильний догляд. Частіше мийте машину, не забувайте, що відсік для порошку і кондиціонера знімний у більшості машин. Так як під ним накопичуються миючі засоби, там потрібно мити особливо часто. Не закривайте кришку після закінчення прання, щоб дати їй висохнути і провітритися. Декілька разів на рік запускайте один цикл з гарячою водою з білим оцтом. Буде як новенька!

Джерело.

Позначки:
facebook