16 лютого – Святого Симеона та Святої Анни: прикмети та що не можна робити цього дня

16 лютого церква вшановує пам’ять Святого Симеона та Святої пророчиці Ганни. Симеон, за свідченням божественного Євангелія, був праведним і благочестивим чоловіком, таким, що сподівався на утіху для Ізраїля і сповнений був Святого Духа.За матеріалами: Телеканал новини «24» та Християнський портал КІРІОС

Ще за свого життя він отримав від Бога дар чудотворіння. Багато людей зверталося до нього за допомогою. Йому сповіщено було від Бога, що скоро має бути прихід у світ істинного Месії.

Свята Анна була дочкою Фануїла, пророчиця з коліна Асирового, згадана в Євангелії від Луки в розповіді про Стрітення Господнє: «вона дожила до глибокої старости, живши з мужем сім років від свого дівування, yдoва років вісімдесяти й чотирьох, що не відлучалась від храму, служачи Богові вдень і вночі постами й молитвами» (Лк. 2, 36-37).

Анна – єдина жінка, названа в Новому Завіті «пророчицею»; можливо, св. Лука проводить порівняння зі старозавітними пророчицями – такими, як, наприклад, Девора або Юдиф. Яка була посвячена, дожила до 105 років і не вийшла повторно заміж, коли її чоловік пoмeр (Юдиф 16, 23).

Читайте також:Суботня вечірня Молитва. Дякую Тобі Господи, за те, що дав мені прожити ще один день тижня і за Твій захист, і допомогу

З цього дня природа починає готуватися до весни.

Іменини цього дня святкують: Ганна, Володимир, Іван, Михайло, Микола, Павло, Роман.

Народні прикмети на 16 лютого:

Багато снігу цього дня – літо буде дощовим.

Горобці голосно цвірінькають – весна настане дуже скоро.

Що можна робити 16 лютого:

1. Симеону та Ганні моляться, щоб вони подарували здоров’я новонародженій дитині. Святих називають оберігачами немовлят.

Що не можна робити 16 лютого:

1. Цього дня не можна брати у борг гроші і носити чорні речі.

Фото ілюстративне з відкритих джерел