fbpx

18 липня – День пам’яті преподобного Сергія Радонезького: що варто зробити в цей день

Сергій Радонезький – один з найбільш шанованих святих. 18 липня церква нагадує віруючим про прижиттєві діяння і чудеса преподобного Сергія.

Якщо ви хочете зробити приємне комусь із близьких, то можна піднести в подарунок ікону Сергія Радонезького. Молодим вона допоможе стати мудрішими, успішніше в навчанні і роботі. Дорослим людям ікона допоможе стати спокійніше, щасливіше і дипломатичніше. Така ікона поселить у вашому домі спокій і радість, а також взаєморозуміння.

Історія свята
Сергій Радонезький носить статус ігумена російської землі. Це найвідоміший з усіх монахів, які жили на Русі. Святий став повноцінним хранителем, символом віри і прикладом для віруючих.

Жив Сергій в далекому 14 столітті. Він відкрив кілька монастирів, причому він мріяв зробити їх такими, якими вони і є донині. Він не відкидав аскетичний спосіб життя, але хотів, щоб монахи жили в громадах. Сергій був одним з найбільш самовідданих ченців, за що отримав в 15 столітті статус преподобного. Завдяки духовним повчанням і спадщині Сергій був канонізований навіть католицькою церквою. Католики теж шанують діяння преподобного отця Сергія.

Перше свято в честь святого встановили на 8 жовтня. Це день його смepті. Відзначається воно приблизно з 15 століття. 18 липня кожен рік відзначають свято обретення мoщей святого. Свято було засновано на честь чудесного явища Сергія чоловікові, який жив близько місця, в якому хотіли будувати храм Трійці – недалеко від сучасної Троїце-Сергієвої лаври.

Сергій попросив чоловіка сповістити про те, що тiло святого покоїться y воді, тому його необхідно перемістити. Коли виявили тiло Сергія, воно було абсолютно неушкодженим. Сталося це приблизно через 30 років після смepті преподобного отця. Через деякий час було встановлено свято обрeтiння мoщeй, якe за новим стилем відзначається 18 липня.

Читайте також: 5 способів вийти на зв’язок зі своїм янголом-охоронцем і спілкуватися з ним

Особливості свята в 2018 році
У 2018 році, як і в будь-який інший рік, священнослужителі рекомендують відвідувати храм божий, щоб помолитися преподобному Сергію. Сергій був дуже мудрий, розумний, освічений і добрий, тому за наставництво і неперевершені знання в багатьох областях його нарекли покpoвителем усіх учнів. Молитва про допомогу в навчанні, адресована святому, може бути прочитана і вдома, якщо у вас немає можливості відвідати храм. Кажуть, що якщо іспит випадає на 18 липня, то шансів отримати хорошу оцінку у тих, хто старанно працював, набагато більше.

У цей день можна читати молитви за здоров’я, за сімейне щастя. В цей день, згідно з традиціями, прийнято бути поруч з сім’єю. Не варто затримуватися на роботі на шкоду собі і своїм близьким, навмисно вирушати у відрядження. Це не найкращий день для усамітнення, хоча святий допомагає всім, хто самотній. Якщо ви нещасні в любові, то можна помолитися за її здобуття. Ось одна і кращих молитов на цей день:

«Пресвятий батько наш, Сергій. Осени наш розум світлом і силою. Нехай життя наше стане зрозумілим. Визволи нас від блукання по темряві, приведи нас до світла Божого, що приховане за гординею, смутком і журбою. Моли Бога за нас, щоб дарував Він нам сили зрозуміти, що належить нам зробити ще в житті. Нехай Господь почує молитви твої, позбавить нас від сумнівів, страхів і лицемірства. Допоможи подолати спокуси наші і слабкості. В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь».

Джерело.

You cannot copy content of this page