18 липня – у День Афанасія – можна отримати особливу силу

У церкві 18 липня відзначають день преподобного Афанасія Афонського, який народився в Трапезунді і досить рано залишився сиротою. Його вихованням зайнялася одна черниця, і Афанасій (Панас) настільки полюбив її, що прагнув у всьому наслідувати. Особливо це стосувалося чернечого життя, молитов, постів. Згодом Афанасій навіть приймає постриг, перебуваючи на території Киминского монастиря.

Він зважується на подвиг безмовності та поселяється в затишному місці неподалік від монастиря. Часто самітнику доводилося боротися з бicами, які намагалися розворушити в ньому почуття ненависті до навколишнього світу. І одного разу Панас практично піддався сумнівам, але вирішив рівно один рік витерпіти, а потім скоритися волі Божій.

Раптово в останній день з неба пролилося яскраве світло, і гріховні помисли Афанасія розсіялися в ту ж мить. Після цього в його келію стали приходити паломники, які хотіли звернутися за допомогою чи порадою. Переказ свідчить, що до Афанасія кілька разів являлася навіть сама Богородиця.

Сам Афанасій побудував храм недалеко від Афона, а зaгuнув в результаті нeщacного випадку, пов’язаного з цією спорудою. Несподівано під час проведення будівельних робіт обpyшився верх храму і під уламками загuнув Афанасій.

Читайте також: 5 обов’язкових оберегів, які мають бути на кожному весіллі

Раніше саме на Опанаса відзначали свято Місяця і проводили обpяди, пов’язані з цим небесним світилом. Вважалося, що місяць святкує свій день народження саме 18 липня. Увечері в цей день спостерігали за місяцем, вважалося, що якщо він грає, тобто здається, що перебігає з місця на місце, або змінює свій колір і ховається за хмари, то треба чекати хорошого врожаю. Якщо місяць світить ясно, осінь буде сухою і теплою.

Народні прикмети на 18 липня:

Веселка ввечері – завтра буде хороша погода, вранці — дощова

На листі клена з’явилися крапельки — за два-три дні настане дощова погода

Якщо місяць видно на небі, то можна чекати хорошого врожаю

Жовті хмари – ознака того, що скоро почнеться дощ

Місяць здається 18 липня туманним і великим – найближчим часом погода зіпсується.

Місяць, навпаки, білий і блискучий – це прикмета, яка віщує холодну погоду, але без дощів. Зеленуватий місяць 18 липня – чекай опадів зовсім скоро.

Джерело.