2 лютого – День бабака: історія, особливості свята і передбачення погоди

2 лютого у багатьох країнах відзначають День бабака. У цей день до передбачень бабака дослухаються навіть синоптики.За матеріалами:КаналУкраїна

Які особливості свята і прикмети має цей день, читайте в даній статті.

Кожного року 2 лютого в Америці, Канаді та інших країнах відзначається цікаве свято, присвячене природі, погоді та прогнозам – День бабака. Цього дня люди збираються разом і здійснюють веселий ритуал: вони спостерігають за поведінкою живого бабака і роблять прогнози погоди.

Вважається, що в День бабака тваринка визирає з нірки після зимової сплячки. Якщо він бачить свою тінь, то лякається її і надовго ховається назад у нірку. В цьому випадку зима триватиме ще довгих шість тижнів.

Читайте також:Особлива дата 02.02.2020 випадає раз в тисячоліття: що забажаєте те і здійсниться

Якщо ж день видався похмурий, і сонця немає, бабаку боятися нічого – він сміливо вилазить зі своєї схованки. Значить, можна чекати на потепління і на швидкий прихід весни.

День бабака: історія свята

Вперше День бабака був офіційно відсвяткований у 1886 році в невеликому американському містечку Панксатоні, в горах Пенсильванії. Там рано вранці 2 лютого з нори витягли бабака на ім’я Філ. Починаючи з цієї дати, майже щорічно проводився ритуал пробудження бабака і передбачення погоди.

Вважається, що він бере свій початок з традицій переселенців із Німеччини, Пенсільванських голландців, які в XVIII столітті привезли свої звичаї в Америку з Європи.

Примітно, що дата Дня бабака збігається з християнським святом Стрітення Господнього, яке відзначався 2 лютого за Григоріанським календарем або ж 15-го числа за Юліанським. Свято символізує зустріч зими з весною – хто з них виявиться сильнішим, той і буде правити світом у найближчі тижні.

Читайте також:Колір волосся: розгадуємо жіночий характер

По погоді на Стрітення судили про прийдешню весну: якщо в цей день світить сонце, то решта зими буде холодною і довгою.

Після виходу на широкі екрани однойменного художнього фільму «День бабака» популярність самого свята і містечка Панксатоні помітно зросла.

А сам День бабака розширив свою географію, ставши улюбленим святом у багатьох країнах світу, в тому числі і в Україні. Відрадно, що в нашій країні теж є свої улюбленці – природні синоптики. Це харківський Тимко і львівська Маруся.

Фото ілюстративне з відкритих джерел