24 лютого – святого Власія Севастійського: прикмети та що не можна робити цього дня

24 лютого церква вшановує пам’ять Святого Власія Севастійського (Велеса). Він жив у IV столітті. У народі його вважали покровителем домашніх тварин і лісових звірів.За матеріалами: Телеканал новини «24»

Святий був благочестивим, лікував людей, тварин та здійснював чудеса. До нього приходили звірі й прилітали птахи з усієї околиці, і Святий наглядав за ними: кого годував, кого лікував і давав прихисток. Також Власій опікувався бідними людьми.

Після Велеса сильні зимові холоди відступають. У народі кажуть, що після цього дня морози триватимуть ще 7 діб. Люди казали: “Власій прийшов, роги з зими збив”.

Велесевські морози – найсильніші, однак вони пройдуть і зима скоро завершиться. Зазвичай, в останні зимові дні спостерігалася сильна заметіль.

Читайте також:Як святкують Масляну по днях тижня: традиції свята та народні прикмети

Колись селяни вшановували святого Велеса, як покровителя рогатої худоби. Мученика в народі прозвали “коров’ячим богом”, а день – “коров’ячим святом”. Для благополуччя худоби, ікони із зображенням Велеса встановлювали в хлівах і корівниках.

Іменини цього дня святкують: Всеволод, Гавриїл, Георгій, Дмитро, Захар.

Народні прикмети на 24 лютого:

Якщо цього дня багато снігу, то незабаром настане весна і в травні буде багато зелені.

Відлига наступила в цей день – морозів більше не буде.

Якщо багато довгих бурульок, то весна пізня буде.

Грім – до сильних вітрів.

Читайте також:Дві надзвичайно сильні Молитви за сім’ю. Благослови Господи, кожного із нашої сім’ї і бережи від усякого зла

Що можна робити 24 лютого:

1. Цього дня варто молитися Власію за здоров’я домашніх тварин.

Що не можна робити 24 лютого:

1. У цей день категорично заборонені сварки в сім’ї.

Фото ілюстративне з відкритих джерел