25 січня – Китайський Новий рік: історія і традиції святкування

У 2020 році китайський Новий рік буде відзначатися з 25 січня по 30 січня. Традиційно його святкують на другий Молодик (фаза Місяця) після зимового сонцестояння.За матеріалами:Телеканал новини «24»

Китайський Новий рік Чунь Цзе вважається найважливішим святом Китаю та країн Східної Азії. Попри те, що увесь світ вже живе у 2020 році, для азійських країн рік Білого Металевого Щура ще не настав. Офіційно Китайський Новий рік настане в суботу, 25 січня.

Святкування Китайського Нового року відзначається за спеціальним місячним календарем. Кожного року випадають різні дні для святкування: від 12 січня і до 19 лютого.

Що принесе рік Білого Металевого Щура

Щур відкриває дванадцятирічний цикл східного календаря. Саме Щур першим постав перед Буддою і вшанувався честі відкривати календар. На Сході він є символом багатства, чистоти, добробуту та доброчесності.

Читайте також:Грошове дерево: як правильно його виростити, щоб залучити багатство в будинок

На Сході до щурів відносяться з великою повагою та любов’ю. Коли їх бачать, то не кричать і не біжать якомога далі від них, а дивляться на гризунів з особливим трепетом.

В Китаї щур є національним героєм, адже саме він колись вперше приніс голодним китайцям рис. У багатьох східних країнах щур вважається найпопулярнішим символом багатства.

Історія свята

Це свято існує в Китаї вже більше 3000 років. У побуті назву Китайського Нового року Чунь Цзе ще називають “Нянь”.

За легендою, у Новий рік на землю спускається міфічний монстр Нянь (тобто, Рік). Істота шкодить людям. Тому завбачливі китайці на Новий рік розвішують червоні ліхтарики, запускають феєрверки — таким чином вони відлякують монстра.

Також напередодні Нового року усі жителі наклеюють на свої двері червоні написи, веселяться і стараються не спати всю ніч.

Читайте також:Гороскоп на 25 січня для всіх знаків Зодіаку. День буде дуже легким і цікавим

Як святкують Китайський Новий рік

В перший день Китайського Нового року жителі ставлять у тарілку трохи їжі, щоб задобрити Няня. У це свято за одним столом збирається уся родина. На столі обов’язково повинні бути м’ясні, рибні, курячі страви, багато рису, а також цзяоцзи – традиційні китайські пельмені.

Китайці дуже чекають на це свято, тож святкують його увесь тиждень: ходять в гості до друзів, родичів чи сусідів. Збираючись в гості, треба подарувати господарям мандарини, адже вони є символом фінансового достатку.

Окрім мандаринів можна в гості прийти з червоним конвертом з грошима. Китайський Новий рік святкують дуже гучно

Свято ліхтарів

Китайський Новий рік за східною традицією святкують 15 днів після його настання. На 15-ий день відзначається традиційне свято ліхтарів.

Саме цього дня був проголошений новий імператор Веньді, який наказав по всьому місту розвісити червоні ліхтарі. Відтоді кожного року усі вулиці та власні оселі жителі прикрашають червоними ліхтарями.

Автор: Квітослава Туз