27 березня – день, коли не можна дивитися у дзеркало і точити ножі

У цей час линяють домашні тварини, тому їх виводять у двір, щоб почистити. 27 березня отримало назву Федор-скотар, що не дивно, бо в цей час вшановували домашніх тварин, особливо корів і коней, які є помічниками для селян.

Також 27 березня не тільки доглядали за тваринами, а й також приводили в порядок стайні, хліви, міняли підстилку, солому, чистили приміщення від бруду і гною. Також проводили різні обряди, які, як вірили люди, дозволяли зберегти здоров’я домашніх тварин. Худобі на шию 27 березня вішали обеpeги, які, згідно з повір’ями, захищають від пpиcтріту. Казали: “У Федорів день не лінуйся – скотинці вклонися”, “Худобу водити – не роззявивши рот ходити”.

Вважали, що не можна 27 березня точити ножі, полювати і колоти дрова в цей день – накличеш нещастя. Також не можна цього дня дивитися в дзеркало до заходу сонця – до нещастя. Тому дзеркала часто завішували тканиною. Літнім людям 27 березня не потрібно дивитися у дзеркало навіть після заходу сонця – це призведе до швидкої смepті.

Якщо кінь 27 березня спіткнувся – шляху не буде, тому далеку дорогу краще відкласти. Голосно квокчуть кури – буде сварка в родині.

Читайте також: У Вербну неділю особливо жіноча щира молитва має чудотворну силу – моліться за здоров’я дітей і батьків

Народні прикмети на 27 березня

Сніг швидко тане, а на вулиці помітний туман – літо буде непогожим

Якщо морозний день видався – прикмета, що холод ще тиждень буде

Світить сонце – потрібно обов’язково поміняти підстилки коням і коровам, оскільки незабаром холоди настануть

Прогримів грім на Федора – літо буде врожайним і теплим

Рівень води залишився в річці колишнім – прикмета, що літо буде посушливе і спекотне

Корова гірше доїться – погода незабаром зіпсується

Корова відмовляється пити воду – ймовірно, піде дощ.

Джерело.