fbpx

28 серпня – День Успіння Пресвятої Богородиці: як потрібно провести цей день і що слід зробити

Це одине з найбільш важливих і шанованих свят серед християн всього світу. Традиційно відзначають його 28 серпня. В честь Марії, яка, за біблійними канонами саме в цей день перенеслася на небеса до Ісуса.

Успіння Пресвятої Богородиці: історія свята

За Біблією, після смepті Ісуса Христа Марія перебувала біля його гpoбу постійно. Вона невтомно молила про те, щоб її забрали на небеса до сина. Через деякий час до неї з’явився архангел Гавриїл і сказав, що вона скоро пoмpе. Дізнавшись це, Марія вирішила, що вона повинна попрощатися з учнями Ісуса Христа. В цей же день, Святий Дух, дізнавшись про її бажання, зібрав апостолів біля її ложа, де вона і пoмepла.

Один з учнів не встиг попрощатися з Марією і прийшов тільки через три дні. Тому апостолам довелося відсунути величезний камінь, що закривав гpoб Марії. Але коли вони зробили це, вони не побачили її. Вважається, що вона не помepла, а просто перенеслася на небеса. Тому свято і називається Успіння, бо її тiло, разом з духом не було віддане землі, а все ще живе на небесах.

Традиції свята Успіння Пресвятої Богородиці

Цей день прийнято проводити зі своєю родиною, особливо з матір’ю. Вся родина повинна зібратися за пишним столом і святкувати.

Прийнято молитися Святій Богородиці, вважається, що вона допоможе з усіма вашими проблемами.

28 серпня – вже майже весь урожай зібраний. І вважалося, що його дала людям Пресвята Богородиця, тому була традиція приносити сніп сіна додому, наряджати його сукнею і так святкували завершення жнив.

На врожаї все не закінчувалося. З нього було прийнято пекти хліб і відламувати кожному з родини по шматочку. Залишки хліба потрібно було покласти біля ікони Богородиці. Тоді він ставав цілющим і міг вилікувати від усіх хвороб.

Успіння Пресвятої Богородиці: прикмети

За традицією це свято означало початок Бабиного літа, яке тривало до 11 вересня. За різними ознаками можна було зрозуміти яка погода буде в друге Бабине літо, яке починалося 14 вересня і закінчувався майже в кінці місяця – 28 вересня.

Якщо протягом тижня після свята будуть заморозки грунтів, то вважалося, що зима довго не наступить, а осінь буде дуже довгою.

Яка погода буде 28 серпня, така ж залишиться і на весь наступний місяць.

В цей день у господинь було прийнято консервувати огірки та капусту.

Читайте також: Є в Києві місце, куди зі своїм болем прямують тисячі людей: У Голосієво Матушка Аліпія творить дива й сьогодні

Що не можна робити в Успіння Пресвятої Богородиці

Не можна брати в руки різні колючі і ріжучі предмети. Ну і як ми вже говорили, різати хліб.

Вважається, що в цей день природа плаче росою через смepть Матері Божої, тому ходити босим по ній не можна, бо сильно занедужаєш.

Взуття на вас повиннo бути зручним. Якщо воно буде приносити вам дискомфорт, то весь наступний рік у вас будуть проблеми і складнощі.

І якщо в цей день вас хтось попросить про допомогу, потрібно неодмінно погодитися. Працювати не те що можна, а треба.

Джерело.

You cannot copy content of this page