29 серпня – Горіховий Спас: що потрібно зробити в цей день, щоб рік був вдалим

Трійку Спасів, які відзначаються православною церквою з першої половини серпня, закриває Горіховий, він же Хлібний.

Слідуючи за Медовим (14 серпня) і Яблучним (19 серпня), третій Спас (29 серпня) також закриває суворий Успенський піст, який тривав два тижні.

Традиції свята

Подібно попереднім двом, третій Спас також проходить з обрядами та процесами малих освячень в храмах. Як правило, парафіяни укладають у свої кошики різного виду горіхи, однак не забороняється додати яблука, мед і навіть овочі.

Господині печуть не тільки хліб, але і різні борошняні вироби. В них додають гриби, родзинки, мак і, звичайно ж, горіхи.

Серед інших назв Горіхового Спаса можна зустріти і “Полотняний”, так як у цей день популярними були ярмарки і торги полотнами. Так з’явилося повір’я, що на день свята обов’язково потрібно було щось купити, нехай навіть і дрібничку. Інакше весь наступний рік пройде в злиднях.

Жителі міст в цей день також влаштовують гуляння. Існує думка, що на Горіховий Спас, втім, як і на Яблучний, можна освячувати нові колодязі та інші джерела з питною водою.

Читайте також: Сильна ранкова молитва, яка очистить ваш день від невдач і проблем

На що варто звернути увагу

Особливістю цього дня і ще однією ознакою наближення осені є ластівки та лелеки. На Горіховий Спас птахи відлітають у теплі краї. Якщо журавлі відлетіли – чекай морозів на Покрову.

Грозовий і неспокійний серпень називають провісником довгої і теплої осені.

Існує також забавне повір’я, що на Горіховий Спас відьми нібито готували свої чарівні палички. Як можна здогадатися, з ліщини – дерева, яке наповнюється особливими силами.

Так прості люди стали робити в свято з горіха банні віники. Такий віник вважали особливим і здатним вилікувати будь-які недуги.

Джерело.