4 березня – Святих Архипа та Филимона: прикмети та що не можна робити цього дня

4 березня церква вшановує Святих апостолів Архипа, Филимона і його дружину рівноапостольну Апфію. У давнину існував звичай подавати милостиню цього дня всім хто попросить, запрошувати до себе в гості, годувати з власного столу.За матеріалами:Телеканал новини «24»

Святі були учнями і сподвижниками святого апостола Павла, від нього прийняли хрещення. Після прийняття віри Христової вони у своєму будинку проводили Богослужіння, багато людей приходило молитися в їхній дім. Сім’я присвятила себе служінню хворим, нужденним та знедоленим.

У часи Неронових гонінь (54 – 68) апостоли Архип, Филимон, а також Апфія, були віддані на суд за проповідь віри Христової і були cтpaчені за це.

В цей день потрібно зробити якомога більше добрих справ. Також чим більше в цей день господиня приготує їжі, тим багатше буде її життя.

Читайте також:Вечірня Молитва. Господи милосердний, усім серцем дякую Тобі за всі благодаті сьогоднішнього дня, благослови мене та моїх рідних на цю ніч

Іменини цього дня святкують: Макар, Богдан, Максим, Микита.

Народні прикмети на 4 березня:

Сонячний день – ознака того, що рік буде урожайним.

Червоний місяць на небі – погода буде теплою, але дощовою.

Що можна робити 4 березня:

1. Потрібно зробити якомога більше добрих справ, тільки щоб ніхто про це не знав. Вважається, що кожен добрий вчинок повернеться сторицею.

Що не можна робити 4 березня:

1. Не рекомендується ввечері виходити з дому, вас можуть наврочити.

Фото ілюстративне з відкритих джерел