fbpx

5 лютого – день домашніх турбот: що слід зробити

У цей день, 5 лютого, церква відзначає день мyченика Агафангела (Агафія), а також вшановує пам’ять вeликoмyченика Климента. Ці дві людини свого часу пocтрaждали за віру в Ісуса Христа, зазнали велику кількість тopтур від язичників.

Це день повсякденних турбот. Працювати 5 лютого не заборонялося. У день Агафія продовжували рахувати, скільки їжі потрібно для худоби, дивилися, що є в засіках. Якщо потрібно було, поповнювали свої запаси, тому що навесні зерно різко зрослтало в ціні, а на початку лютого можна було купити його вигідніше. Також проводилася перевірка зерна, підготовленого для сівби. Перебирали насіння, позбавлялися від зерен, які виявлялися зіпсованими. Приводили в порядок погреби і сховища.

Господарі 5 лютого прибирали у засіках – вимітали непотрібне сміття, мили стіни, підлогу, лагодили дах, двері. Таким чином готували приміщення для нового врожаю. Казали: “Агафій спини в засіках не розгинає, рахунок зерна веде”. День, як правило, проходив у клопотах, адже раніше була велика кількість свят, і накопичилося багато роботи. Попереду була весна і посівні, а тому, слід було подбати про все заздалегідь.

Господині пекли на Агафія курячі пироги, які символізували сімейне щастя і родючість. Вважалося, що кожен член сім’ї 5 лютого повинен з’їсти бодай шматочок. Залишки згодовували худобі.

Читайте також: Речі, які у жодному разі не можна підіймати на вулиці

Народні прикмети на 5 лютого

Багато снігу – багато хліба

Якщо на Агафія вдарив мороз, і світить сонце, значить, у серпні буде спекотно

Сонячний день 5 лютого – буде рання весна

Якщо синиці голосно щебечуть вранці – чекай морозів найближчим часом

Білка 5 лютого скаче по деревах – можливе настання відлиги

Багато снігу лежить на землі – прикмета того, що рік буде врожайним

Сильний мороз – весна настане рано

Погода 5 лютого після полудня дозволяє зрозуміти, яким буде січень наступного року

Якщо людина народилася 5 лютого, то проживе довго, але буде відрізнятися слабким здоров’ям

Білка вибралася з гнізда – прикмета до того, що треба чекати відлиги.

Джерело.

You cannot copy content of this page