fbpx
Культура

6 лютого – Блаженної Ксенії: ким була Свята і про що її просять у молитвах

6 лютого вшановують пам’ять преподобної Ксенії. Господь подарував їй вміння зцілювати та пророкувати майбутнє інших.За матеріалами:КаналУкраїна

Свята Ксенія Петербурзька здавна вважалася жіночою заступницею. Точна дата її народження і cмеpті не відома. Також немає інформації і про її батьків. Відомо лише, що народилася Ксенія Петрова у дворянській сім’ї і жила в період із кінця XVIII до початку XIX століття.

Згідно з церковними даними, Ксенія у юному віці вийшла заміж за полковника Андрія Петрова. Їхній шлюб був щасливим, але коротким, оскільки вже у 25-річному віці Ксенія залишилася сама. Cмеpть чоловіка дуже вразила юну Ксенію і вона почала стверджувала, що це вона помepла, а не її чоловік.

Незабаром блаженна Ксенія роздала всі речі і майно бідним, залишивши собі лише одяг чоловіка, а сама присвятила себе служінню Господу і молитвам. На іконах Ксенія зображується в червоній сорочці і зеленій спідниці – кольори чоловічого одягу.

Читайте також:Дві надзвичайно сильні Молитви за сім’ю. Благослови Господи, кожного із нашої сім’ї і бережи від усякого зла

Жила Ксенія на подаяння. Оточуючі вважали її дивакуватою. Відверталися від неї і глузували.

Але незабаром люди почали помічати, що після її відвідування наступало поліпшення у справах, здоров’ї і благополуччі. А тому їй прагнули догодити, нагодувати, дати притулок. Але блаженна відмовлялася від милостині або ж роздавала її бідним людям.

Відомо також, що блаженна Ксенія таємно допомагала зводити церкву в ім’я Смоленської ікони Божої Матері, поки її ніхто не бачив, по ночах тягаючи цеглини нагору.

Про що моляться, і що просять у Святої?

Навіть після cмepті Ксенії інтерес народу до неї не ослаб. Вірячи у чудодійну силу блаженної, люди щиро молилися до Святої і це дійсно допомагало.

Читайте також:Притча про надзвичайну силу Хреста. Ви прочитаєте її за 1 хвилину, але пам’ятати будете завжди

Наприкінці XIX століття звели каплицю Ксенії Петербурзької, яка діє понині і є святинею міста, куди стікаються численні паломники. У 1988 році блаженна Ксенія Петербурзька була прилічена до сонму Святих.

До блаженної Ксенії звертаються в молитвах, просячи про зцілення, щасливе заміжжя, заступництво, благополучну вaгiтність і здоров’я, а також зміцнення у вірі, захист від лихого ока, помислів, обману. У народі її називають “втішає всіх, хто її просить”.

You cannot copy content of this page