fbpx

7 грудня свято Катерини: історія, традиції та народні прикмети

7 грудня вшановуватимуть пам’ять святої Вeликoмyчeниці Катерини, яка вважається покровителькою любові та шлюбу.За матеріалами:Факти ICTV

Свята Катерина в християнській вірі відома як “наречена Христова”. Вона народилася у 287 році в Олександрії. Дівчина походила з багатої та впливової родини. Вона була неймовірно освіченою і добре відомою своїм розумом та красою. Катерина знала багато мов, вивчила твори філософів та мудреців, досконало володіла ораторським мистецтвом.

Руки освіченої красуні просили юнаки з найбільш знатних родин Римської імперії. Але жодному з них Катерина не могла подарувати своє серце. Дівчина мріяла бачити своїм чоловіком людину, яка перевершить її в знатності, багатстві, красі і мудрості.

Щоб допомогти дочці, мати відвела її за порадою до святого старця. Він приучив дівчину до християнства. Після цього до Катерини уві сні явився Ісус Христос. Він подарував їй каблучку і назвав дівчину своєю нареченою. Прокинувшись, Катерина дійсно побачила перстень на своїй руці.

Читайте також:Не все є тим, чим здається. Мудра Притча про двох Ангелів

З того часу дівчина почала активно проповідувати християнство. Одного разу Катерина прийшла до храму під час святкового жepтвoпринеceння. Вона закликала імператора Максиміана відмовитися від язuчнuцтвa з його жopcтoкими обрядами та прийняти християнську віру.

Імператор запросив філософів і мудреців, щоб вступити в суперечку з дівчиною і переконати її облишити християнство. Але вони не встояли перед силою її віри. Навпаки, самі навернулися до християнства, через що імператор звелів cтpaтити мудреців.

Максиміан запропонував Катерині стати його дружиною за умови, що вона стане язuчнuцeю. Дівчина відмовилася.

Жopcтoкий імператор наказав піддати красуню тopтуpaм та cтpaтити. За переказами, Ангели перенесли тiлo дівчини на вершину найвищої гори Синаю. Частки мoщiв святої Катерини зараз знаходяться в Німеччині.

Традиції на день Святої Катерини

Яких традицій варто дотримуватись в День святої Катерини? Свята Катерина – покровителька шлюбу та кохання. Саме її здавна просять про щастя в шлюбі.

Вранці заведено йти до церкви та ставити свічку. Якщо помолитися перед іконою Святої Катерини, посміхнеться сімейне щастя.

Народні прикмети 7 грудня:

Якщо на Катерину небо ясне – зима буде морозною.

Тепла погода – морози вдapять тільки на Варварин день (після 17 грудня).

Видно круги навколо місяця в ніч на Катерини – до сильних морозів.

Катеринин день прийшов, катання на санях привів.

Якщо зірки на небі здаються маленькими і їх майже не видно – до снігопаду.

Якщо випав сніг на суху землю – наступний рік буде неврожайним.

facebook