fbpx

9 заповідей для щасливих мам

У сучасному світі складно відповідати всім характеристикам “ідеальної мами”. Жінки звалили на свої плечі мільйон турбот, і цілком логічно, що далеко не всі завдання виконуються якісно. Як наслідок – депресія і думка: “Я погана мама”.

У цій метушні ми часто забуваємо про головне: просто бути щасливими. Читай дев’ять заповідей щасливих матерів:

1. Не намагайся бути ідеальною

Поняття “ідеал” дуже відносне, тому не намагайся бути ідеальною мамою. Їх просто не існує, так як будь-яка мама – це звичайна людина з набором своїх переваг і недоліків, не робот, а людина. Дитині важливо триматися за теплу мамину руку, бачити, як вона посміхається, пустувати разом. Коли дитина буде розуміти, що мама – звичайна жива людина, і сама буде вести себе більш природно.

2. Не роби з себе мученицю

Не потрібно звалювати на себе мільйон турбот, а потім засмучуватися і нарікати на те, що у тебе все валиться з рук, помічників кругом немає, все тримається на тобі одній. Твоїй родині потрібна позитивна мама, а не загнана коняка, яка знаходиться на порозі істеричного припадку. Не берись за все відразу, не старайся все зробити ідеально – від тебе цього ніхто не вимагає. І відволікайся: похід в кіно з чоловіком – відмінний спосіб провести вечір, хоча б раз на тиждень.

3. Не вини себе

Варто жінці дати слабинку, і вона починає звинувачувати себе за те, що у неї нічого не виходить. Он інші мами на майданчику виглядають такими щасливими, вони напевно все встигають. Але ти спробуй поговорити з кимось із них відверто, і почуєш багато чого цікавого.

4. Радуйся дрібницям

У наш складний час кругом одні розлади, і часом знайти привід для радості дуже складно. А потрібно! Не можна жити під постійним гнітом неприємностей. Навчися радіти найпростішим речам: сонечку, першим кульбабам, дитячому сміху, безглуздим фразам. Бути щасливою простіше, ніж тобі здається.

5. Смійся

На все потрібно дивитися з гумором, інакше можна втратити здоровий глузд. Найчастіше жартуй і смійся зі своїм малюком, розповідай йому кумедні історії, грайте разом.

6. Снідайте і вечеряйте в колі сім’ї

Спільні трапези – це сімейний час, коли кожен може поділитися новинами і побути за одним столом з найріднішими людьми. Не зачиняйтеся з тарілками по різних кімнатах, не лишайте один одного таких хороших і теплих хвилин.

7. Витрачай на себе гроші

Мами завжди намагаються заощадити на собі, але купити найкраще дитині. Безперечно, є речі, які дітям просто необхідні, але забувати про себе непробачно. Навіщо витрачати 800 гривень на дитячі джинси, якщо вони точно так же брудняться в калюжах і рвуться, як джинси за 300? Не забувай про власні потреби і невеликі радощі, без цього жінці дуже сумно живеться.

8. Висипайся

Так, з дітьми, особливо маленькими, це не завжди вдається. Але потрібно намагатися побудувати режим таким чином, щоб і дитина мала достатньо часу на відпочинок, і батьки могли присвятити один одному кілька годин і при цьому не лягти спати о другій ночі. Здоровий сон – це дуже важливо, не забувай про це.

9. Не змінюй себе

Так, з появою дитини ти подорослішаєш, станеш добрішою, сентиментальнішою, м’якшою, але в душі ти все ще будеш тією дівчинкою, яка зовсім нещодавно зав’язувала два хвоста на шкільну дискотеку і потай від мами фарбувала губи.

Читайте також: Якого кольору має бути нитка на зап’ясті, щоб залучити “правильну” долю

Не змінюй себе і своїх старих звичок: втомилася, ноги не тримають – не знущайся над собою приготуванням вечері, замов піцу. Будь простішою і ніколи не говори своїм дітям, що заради них ти багато чого втратила – це жорстока помилка багатьох матерів.

І говори частіше своїм рідним, що ти їх любиш.

Джерело.

You cannot copy content of this page