fbpx

– А я що, мала у тебе дозволу запитати? З якого дива? – заявила колишня сусідка і хороша подруга Ларисі. – Я у тебе чоловіка не забирала. Ти сама хвостом махнула, розлучилася з хорошою людиною. А в тому, що у тебе тепер все наперекосяк, ніхто не винен

Лариса розлучилася після шести років шлюбу.

Чесно кажучи, всі ці шість років вона не жила, а терпіла. Сподівалася, що чоловік перебіситься і все налагодиться. Все-таки у них дитина, якій, як не крути, потрібен батько. Часом в рідкісні моменти просвітління Ларисі здавалося, що щастя поруч, варто тільки трохи почекати, і воно прийде.

Але нічого не налагоджувалося, а ставало тільки гірше. Чоловік пив, йшов в загули, зникаючи на кілька днів, повертався бомж-бомжем, вдома влаштовував концерти.

– Як ти таке терпиш! – хитала головою сусідка Наталя, з якою Лариса дуже здружилася. – Іди ти від нього! Себе треба поважати!

Наталя свого часу так і вчинила – вигнала свого гуляку-чоловіка. Жила одна, ростила дочку, ровесницю Ларисиного сина. Так, було непросто, проте Наташа не скаржилася:

– Я після розлучення тільки жити почала, сама собі господиня! … Справа, звичайно, твоя, але я тебе не розумію, навіщо ти тримаєшся за нього? Ти подивися на нього! Так я б з таким на одному полі не сіла!

Одного разу в сім’ї Лариси трапився зовсім вже неприпустиме. Дійшло до того, що Лариса, вся в сльозах, в розірваній футболці і дитиною на руках, ледве вирвавшись, прибігла ховатися до Наталі.

Обурювалася Наталія, напуваючи чаєм заплакану Ларису. – Ну це вже взагалі ні в які рамки! Заяву на нього пиши! Давай міліцію викличемо! Все задокументуємо! Таке пробачати не можна! Не повертайся!

Заяву в міліцію Лариса подавати не стала, однак порадою подруги скористалася.

На наступний ранок Наталя пішла разом з Ларисою до неї додому, допомогла зібрати речі, на свої гроші купила їй з дитиною квиток і відправила до батьків.

Перший час, звичайно, дівчата зідзвонювалися мало не щодня. Потім життя закрутилося, Лариса вийшла на роботу, Наталя теж перестала дзвонити, на листи і повідомлення відповідала односкладово, і говорити-то особливо не було про що. Спілкування зійшло нанівець.

З дня від’їзду Лариси минуло чотири роки, коли Ларисі раптово подзвонила зі столиці колишня свекруха. Жінка розпитувала про онука, запрошувала в гості, говорила, що, не дивлячись ні на що, хоче залишатися онукові бабусею.

Мимохідь повідомила, що син її на диво став розсудливим, одружився вдруге, чекає дитину. Лариса цю частину інформації пропустила мимо вух – одружився і одружився, їй тепер немає до цього діла.

Однак свекруха виявилася наполегливою.

Дзвонила, вислала раптом невелику суму грошей – «онукові!», Зібрала кілька посилок. Треба сказати, ці гроші і речі дуже Ларисі допомогли. Домовилися, що влітку Лариса приїде на тиждень в гості. Проживання та квитки свекруха взялася оплатити.

… На вокзалі їх зустрів колишній чоловік. Він і справді дуже змінився, Лариса його ледве впізнала. Солідний, представницький, одягнений з голочки, він приїхав на новенькій іномарці, на задньому сидінні якої теліпалося дитяче крісло. Зовсім інша людина.

Свекруха просто світилася гордістю за сина.

– … У нього тепер все по-іншому! – розповідала вона. – Дружина хороша, з донькою своєї, в цьому році синочка народили спільного … Розумниця, дай їй Бог здоров’я … Та ти її напевно знаєш, у неї однокімнатна була на вашому майданчику, Наташа, біленька така! Ви з дітьми гуляли разом! ..

Лариса так і сіла.

Дружиною її колишнього чоловіка виявилася та сама сусідка, найкраща подруга Наталя, яка так активно допомагала Ларисі розлучитися і хаяла її тоді ще чоловіка на чому світ стоїть.

Чому Ларисі є до цього справа? Складно сказати. Але їй не все одно, це точно.

Лариса ледве дожила у свекрухи належний час, і то тому, що на руках вже був квиток. Ні з ким не зустрічалася, ні з ким не розмовляла. І з тих пір вже місяць ходить в розпатланих почуттях. Не може ні їсти, ні спати.

І з кожним днем ​​тільки гірше. І, хоча Лариса старанно показує всім і кожному, що нічого не сталося, все нормально, стан у неї такий, що хоч лягай в клініку неврозів.

Ларисі дуже хочеться зрозуміти логіку Наталії. Адже бачила все краще за всіх, що за людина цей чоловік. І як не побоялася зв’язуватися з ним, квартири об’єднувати, дитину від нього народжувати? І, що найдивніше – не прогадала …

У них все добре, на відміну від Лариси, яка регулярно скандалить з мамою, працює від темна до темна, рахує копійки і про особисте життя тільки мріє …

Як вам ситуація?

Автор фото – Сергій Майстер

You cannot copy content of this page