fbpx

Батьки на весілля зробили подарунок, але сказали: “Ця квартира ваша, але переоформляти ми не будемо на вас”. Чоловік нехоче ремонт робити, а квартира занепала зовсім

Перед весіллям мама мене покликала і сказала – ця двокімнатна квартира ваша, живіть в ній, робіть що хочете, але офіційно переоформляти на вас ми не хочемо. Можливо, пізніше. Невідомо, що і як у вас складеться, а розлучень зараз багато. Якщо все буде добре, і ви будете жити разом тоді і  перепишемо на вас. Розповідає 48-річна Оксана.

Жити баз свого житла Оксані не подобається. Вона з чоловіком в шлюбі вже двадцять п’ять років, виховали двох дітей – в цьому році молодша дочка буде вступати до вузу, а старша вже закінчує навчання. І, як і раніше, вони всі живуть в тій маминій двійці. У маленькій кімнаті розмістилися Оксана з чоловіком, а велику з самого початку віддали дочкам.

У перший рік чоловік Оксани, Анатолій, щось робив в квартирі: поміняв розетки і вимикачі, десь підфарбував, підклеїв, купив новий унітаз, замінив ванну на зручну душову кабіну. Але теща не поспішала переписати квартиру на дочку, і Анатолій в певний момент махнув рукою. Заявив дружині, що в чужій квартирі більше нічого робити не буде.  Звичайно, я чекала, що квартиру мама мені подарує по документам. Це подарунок на весілля, якщо дарувати не збиралася, тоді і обіцяти не треба було.

Я якось запитала маму прямо, мовляв, мамо, у нас вже двоє дітей,  розлучатися не збираємося! Може, перепишеш квартиру на мене офіційно, щоб я себе відчувала вже повноцінною хазяйкою? Вона  відповіла, що перепише, але не зараз.

Квартира поступово занепадає і потребує ремонту. Але говорити чоловікові про ремонт не варто. Анатолій нічого робити в квартирі не хоче, і в якійсь мірі він має рацію. Якщо для Оксани це хоча б батьківська квартира, для нього – взагалі чужа.

– Я вже навіть гостей не запрошую до себе! – розповідає Оксана. – До людей приходиш, у деяких такі інтер’єри. Кухні нові замовляють, шафи вбудовані обговорюють. А до нас соромно когось запросити. В гості до нас ходять тільки батьки.

Батьки Оксани живі-здорові і досить бадьорі, займаються дачею, добре спілкуються з сім’єю дочки. Часто просять фізичної допомоги на ділянці, їм вже за сімдесят. Анатолій ніколи не відмовляється. Заводить машину і їде допомагати. Тягає відра, розвантажує добрива або якісь будматеріали, допоміг батькові сарай збудувати і альтанку. Якщо чесно, дачний відпочинок йому не дуже подобається, а вже робота – тим більше, але ніколи не відмовляється.

Про те, що дочка покине свого чоловіка, батьки давно вже і не думають – в цьому році Оксана з Анатолієм відзначать срібне весілля. Нещодавно Оксана знову натякнула мамі з приводу квартири – і отримала відповідь, що переписувати нерухомість на дочку батьки поки не планують.

– Зачекайте ще трохи, все одно все вам дістанеться.

– Я не розумію, чого зараз вони бояться?

фото pixabay.com

You cannot copy content of this page