Безцінний урок від чоловіка, який я ніколи не забуду

Колись чоловік дав мені безцінний урок. Я спершу його не зрозуміла і надула губи. Порахувала товстошкірим і впертим віслюком, який нічого не тямить в сімейному житті. І тільки через деякий час усвідомила, наскільки він мав рацію.

Ми одружилися далеко не юними: йому виповнилося 42 роки, мені – 36 років. Обидва реалізовані і маємо на все свою точку зору. Перший час перебували в ейфорії, а потім непомітно, надто захопившись новим статусом і облаштуванням сімейного гніздечка, я стала здійснювати одну дурницю за іншою. Закинула степ-аеробіку і курси англійської мови на користь випічки малинових кексів і чищення килимів.

Дзвонила йому на роботу і цікавилася продажем сегментних кульових кранів серії Flow-Tek S-19. Шила клаптеві покривала, збирала на службу “тормозки” і прасувала простирадла з двох сторін. Вирізала фетрових зайців і закатувала лечо. Освоїла декупаж і соління скумбрії. Схудла, засмикана, намагаючись стати ідеальною господинею, і загнала себе в стан жeртви.

Той день пам’ятаю, як зараз. Настала перша субота листопада, почався дощ, який змахував на сіро-зелений чай, і на кухні з самого ранку горіло світло. Він пив молоко і з роздратуванням спостерігав, як нарізаю сир, холодну телятину і помідори. Тричі повторив, що буде тільки молоко і ніяких сендвічів. Я бідкалася і мила обробну дошку. Нарешті не витримав:

– Послухай, мені не потрібно прислужувати, подавати обіди з п’яти страв, стерилізувати чашки і унітаз. Ми не раби один одному, і я не все твоє життя, а всього лише частина. Завдяки щасливому випадку ми зустрілися, закохалися і знайшли спільний знаменник. Місце поєднання. Місце, в якому добре вдвох.

Все інше – це особисте. Так що не намагайся в мене врости і не став мої інтереси в основі. Не потрібно бути краще або гірше, просто залишайся собою. Тією, яку покохав. Легкою, сповненою запалу і драйву. А ти зараз розчиняєшся в мені і йдеш в тінь.

Він жбурнув склянку в мийку і відправився в спортзал. Я залишилася посеред кухні, намагаючись перетравити сказане. Зусиллям волі проковтнула набіглі сльози, викинула листкове тісто, залишила в спокої сотейники і запхнула у валізи декоративні подушки. Вмилася, зателефонувала вчительці англійської та відкрила файл з незакінченою розповіддю.

З тих пір я не господиня, не майстриня по кашлюковим мереживам і не менеджер з продажу кульових кранів. Не служу, не намагаюся догодити і нічого не доводжу. З тих пір я – просто я.

Автор – Ірина Говоруха