fbpx

Чого в жодному разі не можна робити в День Петра і Павла 12 липня: головні заборони свята

Апостоли Петро і Павло покровительствують рибалкам. У цей день добре клює риба, тому обов’язково варто сходити до водойми з вудкою або мережею. Святим моляться про хороший улов риби. А господині в Петрів день готують рибні страви, щоб в родині завжди був достаток і взаєморозуміння.

У цей день красиво одягалися і чепурилися, а також прибирали будинок. Днем обов’язково варто сходити до церкви і помолитися про зцілення від різних хвороб, про вигнання бісів і лікування від божевілля.

Ніч з 11 на 12 липня вважається бісівською. Молодь в цю ніч стрибала через багаття, займалася жартами і розіграшами, ворожила на любов і майбутнє.

День Петра і Павла має багато заборон.

Згідно з давніми повір’ями, сьогодні біля водойм мешкає нечиста сила, а в воді вона густо кишить. Тому в день Петра і Павла строго заборонено купатися в річках, водоймах і морі, особливо з дітьми. Біля води також краще не перебувати, якщо тільки ви не рибалите.

Жінкам не можна шити і в’язати, інакше можна накликати на себе біду.

На Петра і Павла церква не проводить вінчання. Хто повінчається сьогодні, той швидко розійдеться.

Не можна нічого давати і брати в борг, інакше весь рік в гаманці буде порожньо.

Не можна ходити в ліс, оскільки всі звірі і змії в цю дату стають дуже агресивними.

У день Петра і Павла не можна їсти овочі і фрукти нового врожаю. Згідно з народними прикметами, це може привести до неврожаю в наступному році.

Подружжю варто утриматися від близькості в цей день, щоб в шлюбі не було розладу.

You cannot copy content of this page