fbpx
Життя

Чоловік в лікарні пoмирає, а вона до мoскaля тікає – отакі вам заробітки

Охололе серце

Торгівля на ринку стала збитковою, бо більшість людей думає, чим сім’ю нагодувати, а не в що її одягнути, бо одягнути можна й на «секонді». А роботодавець платив відсотки від проданого товару — сміховинні гроші. Тож Рая подалася до Москви.

Жінку заманила зарплата в російській столиці. Хоч нелегко їй удень працювати кондуктором в автобусі, а вечорами посуд мити в ресторані, проте задарма грошей не платять ніде.

Чоловікові Рая заробленого не пересилає. «А що, як проп’є чи прогуляє? Ті чоловіки такі ненадійні, — думала собі. — Жінки на заробітках працюють на двох-трьох роботах, а хлопам нічого не важить пустити їхні гроші за вітром».

Якщо направду, то Василь цим не дуже переймається. Він непоганий будівельник, тож власними грішми обходиться. А Рая, як вона каже, «свої кpoвно зароблені» вкладає в дочку та її сім’ю. Орендувала в Тернополі для них трикімнатну квартиру. «А як же інакше — у Любоньки хлопчик і дівчинка підліткового віку, — пояснювала. — Та й зять хоче мати окрему кімнату, щоб ніхто йому не заважав цілими днями грати в комп’ютерні ігри».

На роботу зять і справді не ходив. Хіба дурним був би. Якщо теща спонсорує, то навіщо працювати? Вони з Любою і батькові в селі нічим не допомагають. Хіба приїдуть, наладують продуктами сумки — і знову до міста. А щоби напекти йому, наварити хоч на три дні, то до такого Любця навіть не додумалася б.

Щойно Рая поїхала на заробітки, чоловік продав корову. Хоч і вмів її доїти, проте самому обходити худобину стало важко. Господарка й без неї чималенька: кури, індики, крoлі, гуси й дві свині, щоби свіже м’ясо було і на Великдень, і на Різдво. Добре, що сестра Василева живе неподалік, то за потреби підгодовує братову живність, коли в того «шабашка» підвертається.

Через ту домашнюю ферму Василь майже ніколи не має часу на себе. Перехопив щось усухом’ятку — і гайда до роботи. Алкоголем не зловживав, але останнім часом усе частіше перехиляв перед сном чарчину й замість вечері. А що йому, бідоласі, робити в чотирьох стінах? Навіть словом нема з ким перекинутися. Хіба котові Матросику інколи почне з досади жалі свої виливати. Тільки ж той, вмостившись зручно на його колінах, помуркоче співчутливо, а діалогу нема ніякого.

А нещодавно Василь захворів. Спочатку лікарі діагностували гacтрит, а за ним цілий букет хвороб зібрали. Терпів, доки міг, та врешті-решт змушений був погодитися на госпіталізацію. Остаточний діагноз украй невтішний — циpoз. Навіть не всі злісні aлкoголіки мають таку хворобу, а тут. Може, тому, що чоловік випивав на ніч натщесерце, аби забутися і швидше заснути.

Аж раптом за місяць до Різдвяних свят дружинонька появилася.

— Як там, Раю, Василь твій? Легше йому? — поцікавилася сусідка.

— Не знаю, не їздила до нього.

— А то чому?

— А що то поможе їхати? Тільки зайва трата грошей.

Отак залишила жінка чоловіка на повільне пoмиpaння. Василева сестра вже всі свої заощадження витратила на лікування брата, а його дружина хоч би який долар-два кинула або родичці бодай дещицю компенсувала. Та хоча б свіжого бульйону хворому завезла — процідженого, нежирного, щоби тільки мав запах домашнього. Але навіщо, коли Василеві тижні вже, напевне, пораховані?

Та й нема в жінки часу на поїздки — натомість вона зайнялася винищенням живності: поколола кабанчиків, порізала птицю (десяток курей невідомо навіщо залишила). Трохи доньці вділила, а решту перевела в консервацію, бо ж незабаром знову до Москви. А там, далеко від рідних країв, усе домашнє смакує по-особливому.

А до Василя в жінки чисто серце охололо, бо не здатне воно в собі нараз двох помістити. Рая жде-не діждеться, коли зможе впасти в палкі обійми Льоші. Дарма, що він із країни-агресора й неприязно ставиться до українців. Од «гарячої» хохлушки, яка ще й навезе повнісінькі валізи українського сала та консервів, відмовитися гріх — так вважає москалисько.

Читайте також: “Наобіцяла золоті гори дітям і чоловіку, а сама по-тихому на розлучення подала, бо в Італії вже чекав сеньйор” – як мама-зозуля на заробітки поїхала

У селі переконані: якщо Василь відійде в інший світ після від’їзду дружини в Білокам’яну, то на пoхoрoн її годі чекати.

А Василя люди шкодують, співчувають йому, бо ж хороший, безвідмовний чоловік. Ось лише з дружиною йому не пощастило. Не підставила йому плеча підтримки у скрутну хвилину, не забажала з ним вік звікувати, хоча присягала колись перед Богом. А все тії заробітки.

Мирослава СЕРЕДЮК, м. Тернопіль

За матеріалами видання “Вільне життя

You cannot copy content of this page