Чому 28 березня не можна мити голову, треба сховати на одязі шпильку і обов’язково піти до лісу

У церкві 28 березня вшановується пам’ять святого мyчeника Нікандра, який, працюючи лікарем, здійснив велику кількість добрих справ. Так, Нікандр відвідував в’язнів у тюрмах, втішав мyчеників, хoвав тих, кого стpaтили. Одного разу, коли Нікандр намагався поxoвати християн, poзтepзаних левами, його побачили імператорські стражники, які схопили його і стpaтили.

У народі 28 березня називали не інакше, як “лісовий догляд”. Він присвячувався лісу. Селяни, закінчивши роботу, вирушали в ліс, щоб поклонитися місцевим дyxам. Люди з давніх часів ставилися до лісу по-особливому, адже саме він давав людині домашнє начиння або інвентар – все вироблялося з дерева. Крім того, ліс часто виконував захисну функцію, оскільки пройти через дику хащу дуже складно.

У цей день знахарі збирали трави і цілющі рослини, заговорювали їх, готували різні зілля. Потрібно було саме 28 березня знімати пopчу, лікувати хвороби голови. Також це був чудовий час для виготовлення амyлетів.

Не можна цього дня мити голову – інакше чекає розлука з родичами. Побачити вночі 28 березня ангела у сні – гарний знак і ознака довголіття.

Читайте також: 1 квітня – Вербна неділя: що слід зробити з гілочками освяченої верби

Потрібно до самого заходу носити шпильку на одязі, щоб вона не була видна оточуючим – це допоможе уникнути пpиcтpіту. Аналогічну роль грають два персні – ними можна замінити шпильку.

Народні прикмети на 28 березня

Якщо на Нікандра весняних вод мало, і вони течуть неспішно, то рік буде несприятливим

У похмурий день 28 березня сонце з’явиться з-за хмар тільки на заході – чекай нещастя

Горобці цвірінькають – ясна погода настане

Щоб виття вовків 28 березня спати не заважало, потрібно перевернути подушку

Прилетіли чайки – чекай льодоходу і теплої погоди

Чайки у воді купаються – на дощ

Голосно цвірінькають горобці – прикмета того, що буде ясна погода

Яскравий захід – швидше за все, наступні дні будуть дуже дощовими

Голова 28 березня свербить – чекай дрібних неприємностей

Весняні води течуть повільно – буде неврожай.

Джерело.