Чому мені про це ніхто не розказав раніше? Безініціативна людина ходить роками по замкнутому колу

Подивімося на людей ініціативних. Вони енергійні, з блиском в очах, легко виражають свої ідеї, відповідальні. Успіх іде пліч-о-пліч з ініціативою.

Ми не народжуємося ініціативними. Ми такими стаємо, якщо вдало пройшли кризу 6-7 років.

Починаючи з 3 років і до 7, дитина має навчитися проявляти ініціативу, яка знадобиться їй для успішного, життєрадісного дорослого життя.

У цей час дитина приміряє різні соціальні ролі через ігри. Вона вчиться бути різною, вчиться дивитися на світ під різними кутами зору, не боятися нового.

За надмірного батьківського контролю у цей час, і обмеження діяльності, у дітей виникає сильне почуття провини. Діти, охоплені цим почуттям, пасивні, скуті і в майбутньому малоспроможні до успішного життя, високих досягнень в професії.

Батькам слід якомога більше підтримувати будь-які ініціативи дитини. Заохочення починань дитини сприяють розширенню меж незалежності, розвитку творчих здібностей.

У 3 роки дитина вже пройшла кризу, де навчилася встановлювати і відстоювати свої кордони, межі. Після цього слідує розширення горизонтів. Для цього потрібна ініціатива.

Власне, зараз ви доросла людина, і якщо не відчуваєте в собі вміння брати ініціативу, ви ходитимете по одному й тому самому колу, або крутитиметеся, як білка в колесі.

Що робити, якщо до 7 років вашу ініціативу “присікали” і ви виросли безініціативною людиною?

Починати працювати над цим. Вам знадобляться люди і контактування з ними, знання про свої бажання і вміння бачити свої кордони та кордони інших людей. А далі мають бути щоденні фрази: “А що якщо…?” , “А чом би й ні?”, “Why not?”.

Власне, цими словами ви протоптуєте собі нові горизонти, виходите за звичні межі.

***

Часто ми говоримо фразу “Чому мені ніхто про це не розказав раніше?”. Вона завжди супроводжується інсайтом, овва-ефектом. І після цього життя вже не є таким, яким було раніше.

Публікуємо серію розмов з психологом Антоніною Агіловою про теми, які можуть змінити розуміння, ставлення і життя в цілому.

Попередню розмову можна прочитати тут⇓.

Автор – Антоніна Агілова, психолог. Ексклюзивно для Оsoblyva.com.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook.