Чому мені про це ніхто не розказав раніше? Маски, які вдягають люди

Класифікуючи людей на логіків, етиків, сенсориків, інтуїтів, можна виділити їхні головні маски.

Парадоксально, але кожен з цих типів рано чи пізно захоче бути не собою. І спровокують на це інші люди, соціум. Соціум передбачає вдягання масок. Щоб бути менш уразливим.

Логіки, коли виходять в соціум чи закохуються, стають душевними, м’якими, комунікабельними, гуморять, багато говорять. Їм приємно себе бачити етиками, і приємно, коли їх такими бачать інші. Це для них безпечно.

Етики намагаються показати себе впорядкованими, зібраними, малоенергійними, а отже, представити себе суспільству людьми системи, логіки, порядку, бо знають, що їхні емоції часто можуть вийти з берегів.

Інтуїти, ідейні, творчі люди вдаються до образу сильних, могутніх, харизматичних, сексуальних, альфа-самців і альфа-самок.

Як не дивно, але люди-сенсорики хочуть теж здаватися не собою, вони претендують на дивакуватість, незвичайність, творчість, обізнаність у вищих матеріях, прозорливості, що передбачають майбутнє. Їх вабить астрологія, психологія, релігія.

Частіше за все, цікавляться образами одне одного в обидва боки так: люди ідеї – сенсориками, етики – людьми системи і логіки.

Цікавляться, а отже, виходячи в соціум, позичають образ і вдягають його, як маску.

Справді, у масці кожна людина менш вразлива, але й результату досягає меншого. Це лише щит. У масці їй вдасться захищатися. Також несвідомо людина вдягає маску, коли хоче сподобатися. Маска — це не погано.

Але треба не забувати знімати її.

Якщо ти вогонь, а видаєш себе за повітря – це стихійно, якщо ти земля, а видаєш себе за воду – це болото.
Найважче, коли людина з маскою зрослася за довгі роки. Тоді є відчуття, що це і є вона природна. Але ж ні. Мода на природність – за цим майбутнє, яке починається в теперішньому.

***
Часто ми говоримо фразу “Чому мені ніхто про це не розказав раніше?”. Вона завжди супроводжується інсайтом, овва-ефектом. І після цього життя вже не є таким, яким було раніше.

Публікуємо серію розмов з психологом Антоніною Агіловою про теми, які можуть змінити розуміння, ставлення і життя в цілому.

Попередню розмову можна прочитати тут⇓.

Автор – Антоніна Агілова, психолог. Ексклюзивно для Оsoblyva.com.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook.