Чому мені про це ніхто не розказав раніше? Нарциси вміють бути хорошими для інших, але не для себе

Між собою людей з нарцисичною акцентуацією характеру називають просто “нарциси”.

Акцентуація характеру – це надмірна вираженість якоїсь його риси. Крайній варіант норми, яка не вважається розладом.

У кожної людини своя акцентуація.

Надмірна вираженість тих чи інших характеристик не завжди шкідлива. Наприклад, люди з істероїдним типом – талановиті актори, а з гіпертимним – позитивні, комунікабельні і можуть знайти спільну мову з будь-якою людиною.

Однією з найбільш поширених акцентуацій характеру є нарцисична.

Сьогодні заглянемо в душу “нарцисів”. І знайдемо місце для розчулення, розуміння їх краще. І якщо, зазвичай, ви бачили поведінку нарциса – і це викликало у вас бажання відсторонитися, можливо, то тепер час і на інші відчуття.

Які вони, нарциси?

Такі люди здатні перебільшувати свої таланти і досягнення, мають завищену неадекватну самооцінку, яка чергується із заниженою. Такі собі гойдалки із самооцінки.

Вони не сприймають людей, які не визнають їх “видатних заслуг”, не прислухаються до чужої думки, приймають рішення лише самостійно.

У своїх невдачах завжди звинувачують оточуючих.

Мають справу тільки з тими, хто ними захоплюється і не суперечить їм. Вони вважають, що володіють особливими здібностями або навіть надздібностями.

Вони палко бажають успіху, ним одержимі. Конкурують за перше місце.

І тут найцікавіше: що це перше місце може бути з кінця навіть. Вони не мають золотої середини. Їм треба бути першими. Їх проблема – крайнощі. Мають ще одну крайність: розриваються між грандіозністю і нікчемою.

“Я – крутий, але якщо з’являється на горизонті крутіший – то я нікчема.” Такий внутрішній орієнтир.

Зазвичай, це діти “холодних” матерів.

Вони відчувають почуття внутрішньої порожнечі. Знають, що потрібно зробити для того, щоб бути хорошим, крутим для інших, але не знають, що зробити, щоб бути хорошим для себе.

Якщо ви маєте такого друга, чоловіка, сестру, маму, тата, то спробуйте з ними бути поруч у непростий для них час, переживати внутрішню драму, розділіть з ними відчуття. Дайте зрозуміти, що ви її/його приймаєте не лише грандіозним, а різним. Поділіться власними відчуттями, що виникають при тому, коли поруч.

Важливо знати, що нарцису самотньо у своїй грандіозності.

***

Часто ми говоримо фразу “Чому мені ніхто про це не розказав раніше?”. Вона завжди супроводжується інсайтом, овва-ефектом. І після цього життя вже не є таким, яким було раніше.

Публікуємо серію розмов з психологом Антоніною Агіловою про теми, які можуть змінити розуміння, ставлення і життя в цілому.

Попередню розмову можна прочитати тут⇓.

Автор – Антоніна Агілова, психолог. Ексклюзивно для Оsoblyva.com.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook.