Чому мені про це ніхто не розказав раніше? Успіх залежить від внутрішнього стану

Усі ми не втомлюємося повторювати: “Хто володіє інформацією, той володіє світом”, “без людей, команди – не виграєш”, “гроші – це енергія, вони приходять на енергію”, “час – це гроші”, “істинно велика та людина, яка оволоділа своїм часом”, “хто не знає ціни часу, той не народжений для слави” тощо.

У кожній фразі ідеться про славнозвісні 4 види ресурсів: люди, інформація, час і гроші.

Є ще п’ятий, надважливий. Про який всі забувають, ним нехтують, а це двигун – внутрішній стан людини, її самопочуття.

Завдяки йому можливі 4 зовнішні.

Ви не зможете порозумітися з іншими людьми, заробити достатньо грошей, бракуватиме часу на все, нічого не встигатимете, і інформація, яка потрібна, в одне вухо влітатиме, в інше – вилітатиме, якщо почуватиметеся кепсько всередині.

Не маючи настрою, відчуваючи себе розбитою, втомленою, неспроможною, спустошеною, без енергії, без бажання нічого і ніхто не милий.

Варто усвідомити 1 думку, що досягати своїх цілей, реалізувати мрії ви зможете тоді, коли в порядку буде внутрішній стан.

З чого слід почати, щоб привести до ладу себе зсередини?

1. Зробити внутрішнє генеральне прибирання думок: негативних установок, мовленнєвих фраз-паразитів, яких ви навіть не помічаєте. Виписати їх. Ловити себе на моменті, коли знову так сказали. Попросити рідних, щоб допомогли: хай скажуть, що часто в їхній присутності ви говорите, яку фразу найчастіше вони чують.

2. Усвідомити, що емоціям передує думка. Самі події беземоційні. Ви надаєте їм емоцію, інтерпретуючи так чи інакше, опираючись на власний досвід.

3. Відпочити від людей, інформації, звичних автоматичних дій.

4. Надалі відпочивати до того, як втомитеся.

5. Відрегулювати час бадьорості і сну. Важлива тривалість сну, а ще важливіше – час засинання. Засинайте до 23.00, максимум до 01.00 ночі. У цей час виробляється важливий для душевного і фізичного здоров’я гормон – мелатонін. Він регулює роботу головного мозку та імунної системи, від нього залежить травлення і тиск, він має антиоксидантні властивості і уповільнює процеси старіння клітин. Його функції широкі і важливі. Виспіться нарешті. Відчуйте себе відпочилими.

6. Дійте і взаємодійте. У лежачому положенні опускаються руки.

7. Живіть тут і тепер, а не там і тоді.

8. Проговоріть недоговорені розмови. Скажіть людям те, що хочете сказати, а не наважуєтеся. Говоріть мовою відчуттів. Говоріть про себе. Це дасть змогу уникнути непорозумінь і конфліктів.

9. Робіть те, що хочеться, не робіть того, чого не хочеться.

10. Умійте говорити людям ”ні”. Навчіться нарешті відмовляти, коли внутрішньо ви цього не хочете.

11. Умійте говорити “так” можливостям і людям, що пропонують їх.

12. Робіть те, що можете, з тим, що маєте, там, де ви є.

Список можна продовжити. Але для першого етапу цього буде достатньо.

Коли виконаєте всі 12 пунктів, життя і зовнішнє і внутрішнє відчуття зміниться на краще. Ви собою пишатиметеся.

****
Часто ми говоримо фразу “Чому мені ніхто про це не сказав?”. Вона завжди супроводжується інсайтом, осяянням. І після цього життя вже не є таким, яким було раніше.

Публікуємо серію розмов з психологом Антоніною Агіловою про теми, які можуть змінити розуміння, ставлення і життя в цілому.

Попередню розмову можна прочитати тут

Автор – Антоніна Агілова, психолог. Ексклюзивно для Оsoblyva.com.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook.