fbpx

Чому ми залежні від чужої думки та як це змінити

Всі ми залежні від чужої думки. Іноді ми повністю змінюємо своє життя через острах чужих суджень і робимо зовсім не те, що нам хочеться. Що ж робити?

Згадайте про той щасливий час, коли ще не було соціальних мереж

Читайте також: Це ти, Уляно? – Ні-і-і! – засміялась жінка. – Я дочка Уляни, Одарка. Значить, все-таки не дочекалась його кохана

Люди робили фотографії для того, щоб залишити собі пам’ять про важливі події або подорожах. Фотографії роздруковувалися, зберігалися в красивих альбомах і показувалися тільки вузькому колу близьких людей. Зараз же всі фотографуються тільки заради того, щоб викласти нову фотографію у яку-небудь соціальну мережу і отримати оціночні судження і коментарі людей, з багатьма з яких навіть не зустрічалися в реальному житті. Від вимушених фотографій страждає психологічне здоров’я. Перестати залежати від чужої думки є відмова від соціальних мереж, хоча б на деякий час.

Звичайно, ця порада не працює для тих людей, які заробляють на соціальних мережах, але зазвичай у них з самооцінкою все в порядку, і вони не залежать від чужої думки.

Подумайте про те, як би Ви змінили своє життя, якщо б поїхали жити в інше місто, де Вас ніхто не знає

Дуже часто люди змінюються, але оточуючі не хочуть визнавати це. Особливо, це стосується маленьких містечок, коли сторонню людину оцінюють по справах її сім’ї і при знайомстві вже знають про нього масу інформації, зібраної з пліток і пересудів.  Помрійте про те, що було б, якщо б Ви жили в іншому місті. Ви могли б знайти роботу на підставі свого професійного досвіду, вмінь та освіти. Крім того, Ви б не стикалися постійно з людьми зі свого минулого, які є Вашими колегами або клієнтами. Ви могли б працювати ким завгодно, вибираючи собі справу життя, виходячи із зарплати, віддаленості від дому чи колективу. Ви могли б продавати морозиво, якщо б це було прибутковим або саме про це Ви мріяли в дитинстві. В іншому місті Ви б не боялися, що Вас побачать на такій малопривабливій посаді знайомі і подумають про те, що незважаючи на золоту медаль і червоний диплом, Ви нічого не досягли. Ви нарешті змогли б кинути таку роботу, яка є престижною на думку більшості, але приносить багато стресу і проблем. Можна було б ходити без макіяжу. Не вітатися з сусідами, а саме головне не звітувати перед ними.

Помріяли про життя в іншому місті – тепер починайте жити у своєму місті так, як ніби Вас ніхто не знає. Насамперед, таке налаштування добре позначитися на Вашому самопочутті і наблизить Вас до того, що Ви перестанете чіплятися за думку оточуючих. Тільки не потрібно насправді переїжджати в інше місто. Адже основна проблема в тому, що куди б Ви не поїхали – Ви насамперед берете з собою себе, тому і в новому місті Ви швидко знайдете людей, чия думка буде важливою.

Складіть список тих людей, чия думка для Вас важлива

У когось це буде дуже великий список, який буде включати в себе всіх родичів і навіть тих людей, які зараз живуть за кордоном. Хтось не зможе відразу пригадати більше однієї людини. Складайте цей список поступово. Перед тим як кудись іти, чесно відповідайте собі на питання про те, для кого Ви так наряжаетесь – для себе чи боїтеся когось зустріти?

Поступово Ви складете свій список значущих людей. Частину людей з цього списку Ви просто ненавидите, і вони значущі для Вас тільки через те, що люблять розпускати плітки і плести інтриги. Частина людей будуть пов’язані з моментами Вашого минулого, наприклад, у цю частину будуть входити всі колишні або ті хлопці, в яких Ви таємно були закохані в школі. Звичайно, іноді Вам хочеться відновити з ними стосунки або просто вразити тими змінами, які відбулися у Вашій зовнішності після того, як Ви бачилися востаннє. Частина людей – це однокласники, перед якими не можна впасти в бруд обличчям і потрібно виглядати щасливою людиною, у якого все в житті стабільно і все вийшло. Ну і найголовніша частина – це ті люди, які значимі для Вас з незрозумілої причини.

Ось з цими причинами і потрібно розібратися, хоча найчастіше це люди, до яких Ви відчуваєте таємну заздрість або захоплення. Швидше за все, вони набагато багатші й успішніші від Вас. Тепер Вам потрібно поступово зменшувати список і поруч з ім’ям людини докладно описувати причину, яка призвела до того, що вона стала менш значущою для Вас і чому її думка Вас більше не хвилює.

Після виконаної роботи, Ви зможете відчувати себе абсолютно щасливою і не розрізняти людей в натовпі, адже ніхто для Вас більше не буде настільки значущим. Ви зможете носити одяг, який подобається особисто Вам, фарбувати волосся в яскраві кольори і ходити по вулицях без макіяжу. Вас нарешті перестане хвилювати думка оточуючих про Вас і Ваші вчинки, тому Ви нарешті зможете робити те, що хочеться і здійснювати свої мрії.

Джерело.

You cannot copy content of this page