fbpx
Життя,  Здоров'я і краса

Чому один і той же сон повторюється і про які проблеми це може розповісти

Чи доводилось Вам бачити одні і ті ж сни? Напевно, що так. Як правило, ці сновидіння запам’ятовуються добре, вони можуть бути химерними і дуже емоційними.

Повторювані сни покликані звернути нашу увагу на важливі події чи процеси, що відбуваються в нашому житті, які ми не усвідомлюємо в повсякденній суєті або психологічно не готові їх усвідомити. Такі сни можуть почати снитися в будь-якому віці з інтервалом у кілька років чи днів.

Сни будуть повторюватися, поки проблемна ситуація не вирішиться. Сам же сон є фізіологічною реакцією організму на роботу мозку під час нашого сну. Мозок посилає сигнали в кору, які створюють химерні образи сновидінь. У них переплітаються далекі події нашого життя з недавніми переживаннями. Нащо сни повторюються?

Якщо ви часто бачите у снах схожі події, одні і ті ж образи або моделі поведінки, спробуйте зрозуміти, на що так вперто вказує ваша підсвідомість. Знайдіть проблему або ситуацію, яку потрібно вирішити і відпустити. Це може стосуватися відносин з людьми, місця роботи, ваших уподобань чи здоров’я.

Читайте також: Що розкаже зачіска по характер жінки

Повторення сценарію сновидіння говорить про те, що нас чекає важливе рішення, що наші стереотипи мислення і поведінку пора переглянути або змінити. Часом, варто нам змінитися, як проблема вирішується і сни припиняються. Але, якщо ми знову і знову наступаємо на ті ж граблі, то сновидіння повторюються. Пригадайте, коли ви вперше побачили сон і з якими подіями він може бути пов’язаний.

Подумайте про те, яке завдання вам необхідно вирішити, про що може попереджати сон. Загляньте всередину себе і проаналізуйте все, що вас турбує, що не дає вашій підсвідомості спокійно спати.

Приклад: До психолога звернулася за допомогою жінка, якій постійно снилися сни, в яких її виганяють з черги або проганяють зі стільця. Як виявилося, вона нещодавно влаштувалася на нову роботу, де з начальством не зійшлася характером і стала замислюватися про звільнення. Психолог їй пояснив, що такими думками вона програмує ситуацію звільнення, причому якщо думки не зміняться, то їй навряд чи вдасться піти «за власним бажанням».

Їй було запропоновано перепрограмувати ситуацію: представляти, лягаючи спати, повторюваний сюжет сну і в момент, коли її виганяють з черги або зі стільця, говорити кривдників: “Я не збираюся йти, це місце моє і тут буду стояти (сидіти) я”. Жінка застосувала рекомендації і незабаром повідомила, що сни її змінилися. Мало того, на роботі у неї налагодилися стосунки з начальством.

З цього прикладу випливає, що ми самі є господарями своїх емоцій, думок і свого життя. Сон або невроз? Багато психоаналітиків схиляються до думки, що повторювані сни іноді є свідченням неврозу: якщо ви довгий час зациклені на якійсь проблемі і постійно прокручуєте в голові думки, що з нею пов’язані. Тривожний стан відбивається на сюжетах снів, які повторюються і продовжують ваші денні переживання.

Щоб вирішити дану проблему, кожен раз згадуйте перед сном зміст сну-повторення і моделюйте лінію сюжету, яка вас би влаштувала, уявляйте сприятливий фінал сновидіння. Таким чином, ви зможете налаштувати вашу підсвідомість на інший сценарій, вигідний для вас. Цей ритуал необхідно повторювати до тих пір, поки сюжет сновидіння не зміниться.

Таким чином ми програмуємо і нашу реальність: на краще зміниться ситуація і в реальності. Змінюючи свої думки, почуття, образ мислення, ми набуваємо впевненості, відкритості, нам стає легше налагоджувати контакт з оточуючими людьми. Психологи впевнені, що повторювані сни пов’язані з застійними явищами в нашому житті: у справах, почуттях і думках, небажанні змінюватися, вдосконалюватися, досягати нових цілей.

Вони відображають життя зі старими думками, проблемами, турботами і одноманітними радощами. Якщо повторювані сни для вас рідкість, значить, також рідкісні у вас і періоди застою. Сни-повторення закликають нас частіше звертати увагу на нашу підсвідомість, навчитися довіряти своєму «Я» — найвірнішому вчителю і наставнику.

Джерело.

You cannot copy content of this page