fbpx

Чому прийнято дарувати непарну кількість квітів і що означає кількість квітів у букеті?

Одне з багатьох повір’їв, що відрізняють жителів країн колишнього СНД від жителів країн Європи, — це забобони, пов’язані з кількістю квітів у букеті.

Скільки кіток можна дарувати
Одні люди вважають, що живим можна дарувати тільки непарну кількість квітів. Інші ні за що не подарують близькій людині дві, чотири або шість квіток, бо вірять: букети з парною кількістю квітів носять тільки на мoгuлu.

Марновірство, пов’язане з кількістю квіток у букеті, з’явилося в Україні в ті часи, коли вона ще була язичницькою. Волхви, які несли відповідальність за дотримання релігійних обрядів, вважали парні числа завершеними, мepтвими. Саме звідси узялoся відоме прислів’я: «Бiда не приходить одна».

Непарні числа, навпаки, символізували життя, розвиток і процвітання. Існує думка про те, що дане повір’я прийшло до нас з Японії. Японський ієрогліф, що позначає цифру 4, дуже схожий на ієрогліф, що символізує поняття «смepть».

У мистецтві складання подарункового букета існує безліч інших, не менш важливих правил. Наприклад, квіти рахуються як парні та непарні до дюжини. Після дюжини кількість перестає мати значення.

Заборона на використання парної кількості кольорів в подарункових букетах закріпилася лише на території колишнього СНД. В інших країнах світу великою популярністю користуються букети, що складаються з двох, чотирьох, шести і восьми квіток.

Читайте також: “Ніколи не представляйтеся Танею і не просіть чашку чаю”: 10 речей, які краще не робити у Польщі

Букети, складені з непарної кількості квіток, трактуються наступним чином:

1 квітка вважається знаком уваги.

3 квітки символізують повагу.

5 квіток передадуть твоє зізнання.

7 квіток розкажуть про глибоке обожнювання.

9 квіток висловлять покірність і безмежне захоплення.

11 квіток символізують одне серце на двох.

13 квіток доречно дарувати на річниці, важливі дати і ювілеї, як ознака вічного кохання.

Щоб не потрапити в незручну ситуацію, зроби вибір на користь великого букета, що складається з безлічі дрібних квіток. Їх точно ніхто рахувати не стане. У крайньому разі, якщо ти знайома з традиціями країни, в якій опинилася, подаруй живі квіти в горщику, вони завжди будуть бажаним подарунком, що символізує довголіття.

Джерело.

You cannot copy content of this page